•  Astrológia. O Tebe. Zrozumiteľne.

Staroveké astrologické členenie 12-tich znamení dokáže ešte aj dnes odokryť zaujímavé informácie o tvojej osobnosti. V dnešnom článku sa pozrieme na vodcovstvo v horoskope narodenia. Kde ho máš hľadať u seba a ako sa o túto vlastnosť oprieť?

Z minulosti:

Ešte v roku 2016 som zverejnila na stránke Astropatiky (FB) príspevok o tom, že podľa starovekej astrológie sa 12 znamení delí na:

  • rozkazovacie
  • a poslúchajúce znamenia

 

Vieš si asi predstaviť, akú vodu takýto nevinný príspevok rozvíril… Nejak sa väčšina prieči proti tomu, aby poslúchala. Dokonca sa objavil aj niekto v komentároch, kto chcel rozkazovacie znamenia udrieť. 🙂 (absurdná predstava, ale proti gustu…)

Rozkazovacie znamenia sú: Baran, Býk, Blíženci, Rak, Lev a Panna.

Poslúchajúce znamenia: Váhy, Škorpión, Strelec, Kozorožec, Vodnár, Ryby.

Problém bude zrejme v tom, že väčšina ľudí- celkom pochopiteľne si berie na seba „svoje znamenie“. Nazdávame sa, že ak sme sa narodili napríklad 5.novembra- tak sme škorpióni a toto znamenie si privlastníme. Berieme si 12 znamení príliš osobne.

Prečo sa nemáš hnevať:

Na svete nepobehuje len 12 typov ľudí. 12 znamení zverokruhu je základom- preto ťa prosím, čítaj tento článok s nadhľadom. Ak sa totiž niekto narodil 5.novembra. áno, je škorpión (Slnkom). Astrológia je preto presná- lebo nám nestačí len dátum narodenia!

Len sa nad tým zamysli:

náš človek sa napríklad narodil 5.11. v Trenčíne. avšak 5.11. sa narodil tiež niekto iný v Tokiu a rovnako v Neapole, alebo v Havane. Dátum naozaj nestačí. To je však len začiatok sebapoznania. Astrológia je skvelým pomocníkom- potrebuješ však vždy poznať: dátum, miesto a čas narodenia.

Veď, ty budeš mať úplne iný život aj osobnosť, než niekto, kto sa narodil v ten istý deň v Tokiu či v Havane- a to sme ešte nehovorili o čase narodenia… Dôležitosť času narodenia môžeš vidieť napríklad u dvojičiek. 2-3 minúty a bum! Úplne iná osobnosť.

takže,

neber si osobne prosím členenie 12-tich znamení na rozkazujúce a poslúchajúce.

Vodcovstvo v horoskope narodenia

Najlepšie vieš nasledujúce informácie zúžitkovať, ak poznáš svoj horoskop narodenia. (ak ho nepoznáš- prečo by si ho nemohol niekedy spoznať? Zrejme nie náhodou si zablúdil na astrologickú stránku:)

Tak, ako aj v prírode, všade vidíme to, že veci musia dozrieť. Veď, jablko je najchutnejšie vtedy, keď je dozreté- kyslé nechutí nikomu.

Rovnako je to aj v prípade rozkazujúcich a poslúchajúcich znamení.

V tvojom horoskope narodenia je najdominantnejším, najlepším vodcom (teraz príde moment prekvapenia) znamenie Panny.

Nie náhodou je znamenie Panny známe svojou skromnosťou. Najlepší lídri presne vedia, odkiaľ prišli a nikdy sa nenechajú uniesť svojim egom.

Takže, ak budeš nabudúce hľadať oblasť, o ktorú sa vždy vieš oprieť- oblasť, ktorá ťa vyvedie zo zmätku: sústreď sa na dom, ktorý sa u teba začína v znamení Panny. Táto životná oblasť presne vie, čo má robiť- funguje ako hodinky. (v prípade ak sa na ňu spoľahneš a ak sa o ňu postaráš.) Životná oblasť v Panne ti vždy ukáže, ktorým smerom sa vydať? Svojou úprimnou, kritickou a triezvou povahou- ťa vyvedie z omylu.

Nezabudni nikdy na oblasť v znamení Panny, ak cítiš, že si sa zasekol v živote.

p.s.: samozrejme, mohli by sme analyzovať ďalej rozkazujúce a poslúchajúce znamenia v našom živote- cez horoskop narodenia. Zrejme nie náhodou by sme došli k záveru, že Ryby presne vedia, prečo trpia pod ťarchou poslušnosti (a prečo sa z nich v ďalšom kole zrodí baran…) to je však už iný príbeh.

3 Komenty

  1. No ja mám asc pannu. Slnko rak. Mesiac ryby… merkur, venuša a mars v levovy ale velmi nerada rozkazujem. Skôr v tichosti vnímam celý dej 😇😇😇

  2. Dobrý ja mám ascedent panna ale v žiadnom dome….povolanie manažér v tomto som sa našla veľmi ma napĺňa práca s ľuďmi spájať ich a tým zvýšiť produktivitu práce 😊😀 ak ju však nemám v žiadnom dome platí to aj pre mňa?

    1. Ascendent je samotná osobnosť, JA ako prejav. Čiže platí to na Vás. Samozrejme, hlavne vtedy viete najlepšie viesť- ak najprv dáte seba (čiže to JA) do poriadku a postaráte sa o seba.