•  Astrológia. O Tebe. Zrozumiteľne.

Jupiter je planéta, ktorá oceňuje tvoju radosť- navyše nie hocijakým spôsobom.

Planétu hojnosti by sme mohli prirovnať k tomu, keď príde Mikuláš začiatkom decembra a prinesie svoje veľké vrece plné dobrôt. Tak, ako v prípade Mikuláša- aj v prípade Jupiteru nie je celkom na nás, aký darček od neho dostaneme- môžeme však jeho výber šikovne ovplyvniť. Tejto téme sa budem dnes venovať.

Je veľmi dobré, ak máš svoje ciele. Je tu však Jupiter, ktorý veľmi rád daruje čosi extra- nezávisle od toho, čo si praješ pre seba.

Prečo je to tak?

Ciele si vždy vyžadujú od nás prácu- o Jupiteri sa vraví, že jeho dary prichádzajú len tak. Rovnako ako v prípade Mikuláša- keď sa k nám Jupiter dostane, určite niečo vytiahne zo svojho vaku a daruje nám to.

Ak si spomenieš na svoje detstvo, isto si aj ty musel tomu Mikulášovi niečo zaspievať, povedať básničku, alebo modlitbu, poďakovať sa a práve toto je náš nápomocný bod.

Rovnako, ako toho Mikuláša teší, že ti vie dať sladký balíček- sa aj Jupiter teší z toho, že ťa môže obdarovať.

Keďže je planétou hojnosti- má toho na rozdávanie neúrekom. A keď si už niekedy niekomu niečo daroval dobre vieš, že radosť z darovania je oveľa väčšia, než radosť z dostávania. Navyše, ak daruješ niekomu darček, z čoho sa ten nesmierne teší- zapamätáš si jeho radosť, sám si naradostený a nabudúce danému človeku daruješ niečo väčšie, alebo daruješ len tak pomimo- len aby si znova zažil jeho radosť, však?

Ako vidíš, aj my sa správame počas nášho života ako Mikuláš- alebo ako Jupiter a tiež nás napĺňa radosť obdarovaného človeka.

Namosúrenému kritickému človeku sa akosi nedá nič darovať, pretože si v kuse na pozore, aby si sa trafil do jeho vkusu…

Takže, ak CHCEŠ dostať od Jupiteru darček- VŽDY sa poteš tomu, čo ti daruje- ostatne pôjde „o dům dál“ a poteší dakoho iného- teba si potom zapamätá ako toho namosúreného nevdačníka a tipni si, s akou radosťou sa k tebe bude vracať…(so žiadnou, maximálne prinesie uhlie v sáčku).

Dobrá rada:

Aktuálne je Jupiter v škorpiónovi- pôsobí na škorpiónov, býkov (pozri si Ascendent, Slnko, Mesiac, svoje domy, životné oblasti v týchto znameniach).

Preto je dobré si položiť otázku:

Teším sa z toho, čo mi OSUD daroval cez Jupiterove dlane?

Ak áno- rád sa k tebe vráti a daruje ti oveľa viac, ak však nie… to už vieš aj sám.

Každý deň je z čoho sa tešiť- či si tieto „drobnosti“ všimneme, alebo nie- je len na nás.

p.s.: tipni si ešte, čo daruje Jupiter tomu, kto bude od neho vyslovene žiadať niečo? Skús povedať Mikulášovi, že „daj mi ihneď 3 balíčky, táto čokoládová figúrka je na figu“- asi ho veľmi nepotešíš tým.

4 Komenty

 1. Jupiter mam v Panne 5dom.No asc. Býk s Chironom v 1 dome a Škorpion v 7 dome s Uránom.Čiže jeho pôsobenie sa dotkne aj mňa,že? Aké darčeky mi može priniesť?
  Ps: vždy som vďačná za každú maličkosť, aj za pekný deň🙄
  Pekný deň Editka

  1. 12 domov…
   =========================
   krátky prehľad, tradičné členenie
   =========================
   12 domov v horoskope v sebe zahŕňa skoro každú životnú oblasť. Presnejšie člnenie je nasledovné:
   I. dom je domom predstavenia sa. Cez tento dom ukazujeme okolitému svetu naše schopnosti, náš charakter, výzor, miestami naše masky. Čiže prvý dom reprezentuje nás samotných.

   2. dom je tradične braný ako dom peňazí. Určuje náš postoj k otázkam bezpečia, k materiálnym a iným hodnotám. Symbolizuje všetko to, čo považujeme za náš vlastný majetok, či sa už jedná o duševné hodnoty, alebo o partnera. Čiže, druhý dom symbolizuje náš majetok.

   3. dom ukazuje naše komunikačné zručnosti, -či už v písomnej alebo hovorenej podobe. Popri tradičnom štúdiu poukazuje aj na krátkodobé cesty, súrodencov, susedov, resp. náš vzťah k najbližšiemu okoliu. Čiže, tretí dom je domom komunikácie.

   Spod pôsobenie IV. domu patrí domov, rodina a okrem iného aj pôvod. Môže poukázať na náš názor na rodičov, naše užšie rodinné väzby, náš vzťah k minulosti, k spomienkam. Okrem našich nehnuteľností poukazuje aj na charakter našej staroby. Čiže štvrtý dom je domom pôvodu a domova.

   5.dom symbolizuje radosti života. Patrí sem všetko, čo nám spôsobuje radosť, nech už ide o naše deti, alebo lásky. Kreativita, pripravenosť na riziko, hry (aj tie hazardné), zábava. Toto všetko patrí do 5.domu. Čiže piaty dom je domom životných radostí.

   6.dom ukazuje náš zdravotný stav, získané, alebo zdedené choroby, ale aj spôsob starostlivosti o naše telo. Popri zdraviu ozrejmuje aj náš vzťah ku každodennej práci, na pracovné podmienky, na schopnosť adaptovať sa a na našu vytrvalosť. Aj vzťah k zvieratám (menšieho vzrastu) sa dá odvodiť od tohto domu. Čiže, šiesty dom je domom zdravia a záväzkov.

   Pri vyhodnotení VII.domu sa do popredia dostávajú medziľudské vzťahy. Tak ako naše prvé manželstvo, spoločenstvá, rivali, ako aj otvorení (vedomí) nepriatelia. Cez našu schopnosť spolupráce odhaľuje aj potrebu po vzťahu, ale aj jej postrádanie. Predstavuje tak isto aj naše zmluvy, združenia, ale aj súdne záležitosti. Čiže, siedmy dom je domom okolitého sveta a medziľudských vzťahov.

   8.dom znázorňuje všetko to, o čom neradi hovoríme. Ako našu pominuteľnosť (ukazuje okolnosti, nie čas smrti!) alebo aj sexualitu. Tento dom predstavuje aj vážnejšie operácie, manipuláciu s cudzími peniazmi, veľké investície, intuíciu a naše tajomstvá. Čiže, ôsmy dom je domom pominuteľnosti a tajomstiev.

   9.dom poukazuje na naše filozofické názory a idey. Popri našom pohľade na život a vzťahu k právnym otázkam ozrejmuje aj naše zahraničné a duševné (knihy) cesty, ďalej na naše vysokoškolské, alebo iné štúdium (kurzy). V niektorých prípadoch aj na druhé manželstvo. Čiže deviaty dom je domom vyššieho vzdelania (v zmysle: nie tradičného, školského) a domom názoru na život.

   X.dom je domom ctižiadostivosti, snaženia sa a kariéry. Cez tento dom môžeme zistiť aj to, ako na nás vplýva zodpovednosť, ale aj moc -ak sa k nej dostaneme. Okrem našich dosiahnuteľných cieľov poukazuje aj na náš vzťah s rodičmi. Čiže desiaty dom je domom uplatnenia sa a kariéry.

   11.dom reprezentuje našich priateľov, nápomocných ľudí, naše sny a túžby. Tento dom znázorňuje aj 3.manželstvo, vychovávané -nie pokrvné deti, ďalej naše spoločenské väzby (spoločenstvá, strany atď.) a v neposlednom rade aj naše plány do budúcna. Čiže jedenásty dom je domom túžob a nádejí.

   12.dom je domom utiahnutia sa a úteku od reality. Zabarikádovanie sa od verejného života, skutočné tajomstvá (ktoré by sme nikdy nevyslovili), anonymitu, martýrstvo, zlozvyky (alkohol, drogy atď.), starostlivosť o iných, uzavreté inštitúcie (nemocnica, väzenie). Okrem nich ale aj veľké sny a zázraky. Čiže dvanásty dom je domom skúšok.

 2. Dobry den Editka, mam mesiac v skorpionovi v 9.dome a pana darcekov (Jupiter) v 4. dome v blizencoch 😉 co mozem od neho ocakavat?Dakujem za odpoved 😊

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.