•  Astrológia. O Tebe. Zrozumiteľne.

Aký bude rok 2019? Čo má pre teba prichystaného? V tomto článku spoznáš pôsobenia na každé znamenie jednotlivo. Ak budeš mať počas roka pocit, že si sa zasekol- spomeň si na tento článok, možno v ňom nájdeš usmernenie, ktoré potrebuješ. Je dobré si tiež poznačiť do svojho kalendára dátumy, ktoré sa ťa týkajú.

Samozrejme, ak poznáš svoj horoskop narodenia- pozri si, ktoré domy sa začínajú v týchto znameniach.

BARAN v roku 2019:

…začiatok roka bude v podstate celkom fajn. Niekde v sebe však budeš mať nutkanie- zmeniť čosi a nemýliš sa. Navyše sa nevieš zbaviť pocitu, že niečo je vo vzduchu. Keďže tvoj inštinkt a prvý pocit sú neomylným pomocníkom počas tvojho života- nezabudni na tieto svoje vlastnosti ani počas roka 2019. Ak ti inštinkt povie: „…spomaľ, teraz nie si na prvom mieste ty“- počúvni ho a nesnaž sa robiť veci tak ako doteraz. Staré zabehnuté koľaje ťa totiž s tempom rýchlika môžu naviesť k stenám, ktoré by si hlavou rozbúraval dlhých 8 rokov. Skôr, než si pomyslíš, že no super, to ma čaká teda parádny rok- si radšej prosím sadni a spomeň si, čo si prežíval- aké náznaky ti život dával medzi 4/2018-9/2018? Toto obdobie je kľúčom a riešením na „bolesti hlavy“ z toho, že by si v kuse búral nezbúratelné steny. Nasledujúce roky ťa chcú naučiť veciam, na ktoré si nikdy veľmi nepomyslel, alebo si nad nimi mávol rukou. (napríklad tvoja krehkosť, alebo potreba si premyslieť, do čoho narazíš bez premýšľania). Isté je aj to, že počas spomenutého- predznamenania medzi 4/2018-9/2018 si na sebe objavil určitú ranu, alebo niečo- čo sám nedokážeš dať do poriadku. Keďže si rodený víťaz- neznesieš bezmocnosť- bude však tvojou úlohou sa ju naučiť prijať a uvidieť v nej silu. Aká je už sila v tom, keď si nevieš pomôcť? Napríklad si vieš rozvinúť svoju schopnosť spolupráce s ostatnými- a v záujme dobrých vzťahov schopnosť schladiť si svoj vlastný temperament. Rok 2019 je začiatkom tvojej celkovej premeny, kedy nájdeš tie poklady v sebe, ktoré si ešte neobjavil. Začiatok roka ti dodá energiu a chce od teba, aby si si naplánoval, spomenul si (vieš? 4/2018-9/2018), aby si nechal víťaziť iných a preukázal tým oddanosť. Za tým všetkým bude stáť hlavne Chirón, na ktorého si budeš zvykať 8 rokov- a ktorý bude v roku 2019 veľmi nepríjemný, bolestivý- ak neurobíš krok vzad, nenarátaš do desať a zabudneš na svoju vlastnú krehkosť. Druhým aktérom v zmene bude Urán- ktorý ti aj teraz šepká niekde z úzadia- že nič sa nedeje, buď naďalej ako na koni a cválaj odvážne. Do marca si preto vyber, koho počúvneš: Chirón, ktorý chce od teba, aby si sa na neho pripravil a vedel s ním spolunažívať 8 rokov, alebo Urán- ktorého už dobre poznáš a ktorý by ťa nabádal skákať strmhlav tam kam nemáš a získať si bobo, ktoré ti žial nikto nepofúka…

Dôležité dátumy:

1.1.- 14.2. obdobie energie, plánovania, najpodstatnejšie obdobie zistiť, čo ťa zabolelo medzi 4/2018-9/2018 a čo máš prijať. Neuzavri to celé, ak ranu nenájdeš hneď- bude maličká a keď ju prijmeš takú malú, akú si ju objavil počas spomenutého obdobia, nezväčší sa počas 8 rokov. Ak ju budeš ignorovať- tak si radšej kúp náplaste do všetkých šuflíkov.

18.2.- až do 10.7. obdobie odmietania, alebo prijatia toho, že v niektorých veciach sa máš uskromniť a prijať to, čo nedokážeš zmeniť. Obdobie objavenia alebo odmietania vlastnej krehkosti. (prijať ju je lepšie)

od začiatku roka až do 6.3. búrenie sa proti tomu, že sa máš upokojiť a zmeniť sa- alebo: energický plán, ako sa zmeniť a poddať sa. Do 6.3. sa vyvaruj skokom do neznáma, vyvaruj sa 100%-nej istote, že veci skončia aj tak dobre, pretože to nemusí (a žial ani nebude) tak po 6.3. Skrátka: vyčkaj, nenáhli sa, nemeň impulzívne. Nechaj veci dozrieť.

od 10.7.-13.12.: obdobie zmierenia sa, prijatia svojej krehkosti a celkove novej osobnosti, objavenie sily v spolupráci a v tom, aké to je- vidieť svet očami toho druhého?… alebo znova- búrenie sa proti bezmocnosti a nové, hlbšie rany a nové zásoby náplastí a obväzov.

BÝK v roku 2019

Bude to fajn. Hlavne, ak si si zobral z roku 2018 ponaučenie, že veci sú dobré aj vtedy, ak sa menia, ak im dovolíš zmenu. Viem, že máš najradšej stabilitu vo svojom živote, zásoby, istotu. Viem, že si stokrát veci premyslíš skôr, než sa rozhodneš. Rok 2019- a ďalšie roky- však budú od teba chcieť cvičenie pružnosti 🙂 Nebude to nič nepríjemného- sám budeš prekvapený, ako ťa toto cvičenie bude baviť. A cvičenie ber pokojne aj doslova- zmena životosprávy, ale celkového vzhľadu na nepoznanie je u teba možná. Možno koncom roka si povieš, že by si si nikdy nemyslel, že TY môžeš vyrezať aj takto. Samozrejme, možnosti sú dve- buď ťa pohľad do zrkadla poteší, alebo nie. Vodítkom bude jeden pocit, na ktorý je dobré spozornieť a keďže to bude zradný pocit, žiada sa od teba, aby si zapol svoju skvelú mozgovú kalkulačku a paradoxne- vybral si to, čo by si si nikdy nevybral! Ošemetná situácia- dalo by sa povedať. Za ňou stojí jedna planéta, ktorá ťa bude meniť a obšťastňovať dlhé roky. Ide o Urán. Spoznal si ho medzi 5/2018-11/2018, keďže si ale vtedy mal nad  sebou ochrannú roku osudu, veľmi si sa prípadným neúspechom alebo škriepkami s ľuďmi (ktorých máš inak v láske) netrápil. Oheň sa aj tak časom uhasil aj sám a napätie nebolo také hrozné… lenže teraz už žial nemáš pod zadkom ochranné vankúše a pád by bol bolestivý. Nezabudni že máš pred sebou skvelý rok- len treba dbať na tie malé banánové šupky po ceste… je to niečo, ako keď v zime ideš opatrne po ľadovom chodníku, tvoja mozgová kalkulačka pracuje naplno- a samozrejme, nespadneš a neudrieš sa. Následne uvidíš po toľkom lade plochu na chodníku, ktorá je zdanlivo čistá, bez ľadu. Vydýchneš si a stúpiš smelo a odvážne, že konečne si oddýchnem- a v tom spadneš na zadok (možno lebo plocha naozaj bola bez ľadu ale na podrážkach topánok ešte ľad zostal…) Mottom roka 2019 je preto pre teba nasledovné: to, čo si myslíš, že je zlá ponuka, že to nevyjde, že to je niečo z čoho ti vlasy dupkom stoja a ani tvoja mozgová kalkulačka nevykazuje nadšenie, skôr kričí STOP- paradoxne, vyskúšaj danú vec. Avšak tam, kde si myslíš, že sa ti nič nemôž stať, kde mávneš rukou, tam kde ti mozgová kalkulačka jasá radosťou- zabrdzi ako len vieš a nepohni sa tam, kam ťa láka pocit istoty- pretože tam si budeš šúchať zadoček. Rok 2019 bude- ako vidíš- o paradoxoch, o pružnosti- najviac z neho vyťažíš vtedy, ak zdvihneš ten bezcenný kamienok (pretože to je zaprášený diamant) a zahodíš krásne sa blýskajúce zlato (pretože to bude alobal natretý farbou).

Dôležité dátumy:

do 6.3.– salám párky, užívanie si hodov predošlého obdobia.

Po 6.3.- až do konca roka: salám a párky ti už akosi nebudú chutiť, skôr dostaneš chuť na zmenu životosprávy a celkove svojej osobnosti- nezabudni si vybrať to, čo ti na prvý pohľad nesedí a nevonia a snaž sa vyhnúť tomu, v čom vidíš 100%-nú záruku a istotu.

čo je ešte dôležité: 13.8.-23.8.- nenechaj sa vytočiť okolím- nenechaj sa ovplyvniť a svoje rozhodnutia nechaj na neskôr. Nevstupuj na zdanlivo bezpečnú plochu, neuzatváraj zdanlivo bezpečný „obchod“.

BLÍŽENCI  v roku 2019

Slunce, seno, jahody. Po dlhom období sucha nadišiel tvoj čas. Možno práve k tebe napíšem toho najmenej, ale nie vždy je zlé- čítať o sebe málo 🙂 Máš pred sebou rok, kedy si môžeš splniť svoje ciele a sny. V popredí však nebude ani tak veľmi tvoja snaha- ale nečakaná a veľká pomoc od iných. Zdanlivo- to je jednoduché prijať v realite ti to však môže ísť ťažšie. Prečo je tomu tak? Prečo sa človek uzatvára vtedy, keď život ukazuje konečne zelenú? Dôvod je jednoduchý- tak veľmi si si zvykol na NIE, že aj áno počuješ ako odmietnutie, zbytočne pochybuješ o sebe a hľadáš háčik v tom, kde háčik nie je. Tvojou úloho je preto až do 2.12.2019 to, aby si čím skôr nabral odvahu a prijal dary života. Nie je to obdobie skromnosti, ale uchovania toho dobrého v špajzičke. Ak dávajú- tak ber. Vyzleč pocit menejcennosti, plachosti. Zbúraj steny, ktorými si sa obklopil, aby si sa chránil. Je to husársky kúsok, znova dôverovať životu, čím skôr však urobíš prvý krok, tým väčšie zásoby a poklady si môžeš pre seba získať. Hlavným aktérom tvojho roka 2019 bude Jupiter. Ten sa ťa bude snažiť potešiť dvojako: darmi, ktoré stačí len prijať a nepochybovať o sebe, alebo: poukázaním na to, čo nefunguje a zmenou týchto vecí. Ak sa stretneš s touto možnosťou: zanechaj svoje „bezpečné“ hradby a meň, neboj sa, buď odvážny! Na tento rok si dlho-dlho čakal (aj 6 rokov) bol by si somárik, ak kvôli strachu a pocitu nízkeho sebavedomia ho necháš len tak odísť. Keď padá zlatý dážď, vystrč von vaňu a nie náprstok- napíš si myšlienku Warena Buffeta do mobilu, nech ti pípne každé ráno ako pripomienka.

Dôležité dátumy:

od začiatku roka- až do 11.4.: odvaha, zbúranie stien, zanechanie divných pocitov, odchod nepríjemných ľudí bez tvojho pričinenia z tvojho života, úľava. Zbieraj úrodu!

medzi 11.4.-11.8.: oddych- ak ho potrebuješ, alebo pokračovanie v načatej práci. Počas tohto obdobia bude znova odvaha a činnosť na prvom mieste: buď odvážny, ak máš vo vnútri ešte brzdu obavy a zabrzdi, ak máš v sebe už len odvahu. Ak si nezačal nič nového do 11.4.,tak počas tohto obdobia skôr relaxuj, uži si život, Slunce, seno a jahody. 🙂

medzi 11.8.-2.12.: akcia na plné obrátky, nasadenie ako vo filme James Bond, alebo Lara Croft- život ti bude fandiť ako len vie a na tebe je len toľko, aby si sa nebál ísť za svojimi snami, aj napriek tomu, že si to vyžaduje prácu a aktivitu. Znova sa objaví odvaha, zbúranie stien, zanechanie divných pocitov, odchod nepríjemných ľudí bez tvojho pričinenia z tvojho života, úľava. Po 2.12. si znova oddyćhneš, dovtedy však kuj železo, kým ja horúce!

15 Komenty

  1. Baran všetko rád rieši sám- je to rodený víťaz, neznesie pomalších a slabších od seba. Preto si málokedy pýta pomoc, alebo ju aj málokedy prijme- pretože „niekto iný“ by danú vec určite (podľa neho) urobil zle, alebo nie takdobre, než Baran. Bezmocnosť je v zmysle: nebude stačiť už na všetko sám a bude prinútený spolupracovať, prijať, poprosiť… a to je pre niektorých baranov pocit porazeného- pričom je to len nová, doteraz nepoznaná vlastnosť jeho osobnosti.
   Všetko bude závisieť od toho, ako túto situáciu bude Baran vnímať- či ako šancu na spoločný boj, alebo ako boj voči niečomu (Chirónu) kde nemôže zvíťaziť a vtedy bude tá bezmocnosť bolestivá. Ostatne však vie veľmi pomôcť. Chirón nie je zlý.

 1. Ja Ascendent BARAN Luna v Býkovi a Slnko v Blížencoch parádny mix 😀 ozaj sa ma to všetko bude týkať? Mám sa tešiť či skôr báť?

  1. Každý z nás je mix 🙂 naozaj to bude miešanica- treba preto zapojiť aj inštinkt, aj mozgovú kalkulačku aj odvahu- máte čo robiť, ale bude to výnosný rok!

   1. ďakujem za odpoveď Editka 🙂 teším sa na všetko čo prinesie budúcnosť mám za sebou ozaj veľmi náročné obdobie želám aj ja Vám krásny rok 2019 :*

 2. Editka, tesim sa z Blizenca.Moj syn si to zasluzi.A vlastne kazdy.:‘)

 3. Editka ahoj, ♈️ V prvom dome ako veľmi prihliadať na uzatvoreného ♉️Pocitovo? ♊️ 2-3 dom finančne zlepšenie taktiež susedia, vstahy so súrodencami ale aj vozidlo aby som nezabudla vzdelávanie? Na to sa zamerať pozitívne a ísť si za tým ?keďže Jupiter v ♐️ Pôsobí na svoju bratosestru blíženci. Tak?

 4. Mám už dosť komplikovane obdobie od 2014, každým rokom som čakala že sa hviezdy obrátia lepším smerom a nie. Další boj dalších osem rokov to je už fakt dosť. Moc ste ma nepotešili. Baran je síce silný tvor ale čo je veľa to je veľa aj na koňa.

  1. Sisa zdravím Vás, Edit skôr ukazuje cestu ako predísť ,,nie šťastným ,,8rokov… ja mám taktiez starosti má ich každý verte mi…Niekto viac niekto menej či baran či iné znamenie. Astropatika mi je veľkou barlou v živote. Skúste si prečítať čo Edit píše znova a aj 20x v iné dni mesiace …verte budete inak pozerať na situáciu po každom prečítaní príspevku. Príjemný deň prajem ešte. Diana

 5. Býk ma celkom potešil,čo sa týka stravy. Už aby bolo po 6.3.
  Ale ako zzpojiť ten mozog,aby vedel,že už sa niečo deje?!
  Každopádne bude rok 2019 zaujímavý.

 6. Pozdravujem Vás Editka ❤ Môžte mi prosím napísať, či sa mi podarí v novom roku 2019 rozšíriť si vzdelanie, keď mám Ascendet v Baranovi,Slnko v Rakovi a Lunu v Škorpiónovi 🤔 Taký riadny mix mám,veru 👌😉 Vopred Vám zo ❤ Ďakujem za odpoveď a prajem krásny úspešný dník 😘😘❤/Ľudmila Krajníková/