•  Astrológia. O Tebe. Zrozumiteľne.

Aký bude rok 2019? Čo má pre teba prichystaného? V tomto článku spoznáš pôsobenia na každé znamenie jednotlivo. Ak budeš mať počas roka pocit, že si sa zasekol- spomeň si na tento článok, možno v ňom nájdeš usmernenie, ktoré potrebuješ. Je dobré si tiež poznačiť do svojho kalendára dátumy, ktoré sa ťa týkajú.

Samozrejme, ak poznáš svoj horoskop narodenia- pozri si, ktoré domy sa začínajú v týchto znameniach.

VÁHY v roku 2019

Dlhé roky bol v tvojom živote prítomný Urán so svojimi nečakanými zmenami. Dotýkal sa hlavne toho, čo je pre teba sväté a najpodstatnejšie- vzťahov a lásky. Síce v roku 2017 si dostal príležitosť zmeniť svoj život, Uránove nemiestne žartíky ťa mohli buď vydesiť, alebo zneistiť. Tak či onak- vzťahovej naťahovačke a náhlym zmenám kvôli iným ľuďom je tento rok koniec. Prečo boli predošlé roky dobré, keď ti neustále spôsobovali napätie a nečakané zmeny kvôli iným? Nuž, Urán ťa chcel naučiť používať triezvy rozum namiesto zamilovanosti. Nebol to jednoduchý proces- veď zamilovanosť je tvojou inšpiráciou a naplnením. Časom si však „musel“ uznať, že zamilovanosť ťa priviedla akurát tak do situácií, kde si zo seba urobil blázna a že ten tenký hlások (ktorý hovorí opak toho čo tvoje vášne) máš nechať silnieť a počúvať. Naučil si sa vytvoriť si skalopevné zásady vrámci vzťahov, ktorých sa držíš a ktorými nepohnú žiadne gejzíry vášne a zamilovanosti. Ak máš pocit, že tento proces v tebe ešte nedozrel- vedome sa mu venuj a urob všetko čo bude v tvojich silách, aby si skrotil svoju zamilovanú stránku osobnosti. Rok 2019 bude totiž veľmi prajný a paradoxne- plný lásky. len jeho začiatok sa bude javiť potrebou premeny tvojej vášnivosti. Samozrejme, ak by si sa spýtal okolia- každý by bol prekvapený, že TY a vášnivý? TY? Symbol pokoja a harmónie?…nuž ale nepoznajú tvoju druhú tvár, ktorá dosť trpela- práve kvôli vlastnej črte: zamilovať sa priveľmi…a očakávať to „priveľmi“ od niekoho iného. Vášne sa mohli týkať nielen ľudí- ale čohokoľvek v tvojom živote. Rok sa rozbehne a po jari si konečne vydýchneš a tvoja nová- stabilne ukotvená schopnosť ľúbiť (ľudí, činnosti, čokoľvek) prirodzene a bez nutkavého pocitu ti prinesie naplnenie, na ktoré si pred rokmi možno ani len nepomyslel. Máš za sebou premenu vďaka okolitému svetu a vďaka tejto premene bude tvoj rok 2019 výnosný.

dôležité dátumy:

Do 6.3. dokončenie premeny pocitov zamilovanosti a vášne.

Od 18.2.-10.7.: nová etapa tvojho života, kedy budeš vnímať lásku a oddanosť v úplne inom svetle. Pôsobiť bude na teba Chirón, ktorý (narozdiel od Baranov) si od teba nežiada toho tak veľa. Chce od teba len prácu, pracovitosť vo vzťahoch a oddanosť v láske bez zbytočných búrlivých výšin. Znie to upokojujúco a vyrovnane, však? (konečne)

Od 10.7.-13.12.: nájdenie stability a znova svojej pra-sily vďaka vzťahom, ktoré si vždy túžil mať, ale nikdy si ich nedokázal presne pomenovať. Sám budeš prekvapený, aká je odpoveď jednoduchá, prostá a triezva.

ŠKORPIÓN v roku 2019

Po roku plného príležitostí prichádza trocha oddychu a taktiež zveľaďovania toho, čo si začal, alebo dosiahol v roku 2018. Tieto príležitosti a dary v roku 2018 mohli byť dosť extrémne. Podstatné je, že ponúknuté boli. Niektorým škorpiónom boli ponúknuté VEĽKÉ a jasné príležitosti a dary- iným maličké ako zrnko piesku. Keďže je však správny škorpión taký, ako najlepší detektív- našiel aj toto zrnko piesku. Ak máš pocit, že počas minulého roka si nedostal nič veľkého- istote je tam ukryté to zrnko niekde. Aká je tvoja úloha v roku 2019? Tvoja úloha je veľmi príjemná a presne taká, akú zbožňuješ- vybudovať z ničoho všetko. Zrnko piesku mohla byť veta od niekoho, nápad, stretnutie s niekým, sen, pocit, spomienka- čokoľvek, na čo si vtedy a tam akosi silno spozornel, ale nevenoval si tomu nejakú extra energiu. Teraz, keď sa vôkol teba život upokojil si znova spomenieš na tú drobnosť (pretože na nič nezabúdaš našťastie:) a v roku 2019 bude tvojou prvotnou úlohou budovať s plným nasadením to, čo je dnes ešte nehmatateľné. Ak si počas roka 2018 dostal aj skutočne VEĽKÉ dary a šance- snaž sa ich chrániť. Vyhni sa jednej vlastnosti, ktorej sa chtiac nechtiac dopúšťaš práve vtedy, ak sú už veci okrúhle a zdanlivo dokonalé… rád totiž vyhadzuješ to hotové, pretože máš pocit, že sa už nedá zvyšovať volume a že jedinou cestou k dokonalosti toho VEĽKÉho je- jeho zničenie. Nerob to prosím. Zub času vždy ukáže nové a nové škáry, alebo štrbiny, ktoré treba zaplátať, vylepšovať, maximalizovať. Chráň si to svoje a stráž si svojich. Rok 2019 bude hlavne o tom: ako vybudovať čosi obrovského zo zrnka piesku a o tom, aby si nezničil to, čo si v roku 2018 konečne získal- pridlho si na danú vec totiž čakal, bola by to škoda.

dôležité dátumy:

Pôsobiť bude na teba hlavne otecko Pluto, takže si môžeš užiť nerušenú pohodu a dopriať si čas k tomu, aby si dotiahol svoje veci k maximálnemu vrcholu. od začiatku roka- 25.4.: príjemné obdobie rekapitulácie, oddychu

medzi 25.4.-3.10.: hľadanie a nájdenie zrnka piesku z ktorého vybuduješ impérium

3.10.-13.12.: ochrana toho čo je tvoje, vyhni sa ničeniu toho čo si dosiahol a máš rád

STRELEC v roku 2019

Dlhé roky si ťahal z balíčku karát samých dolníkov a zabudol si na to, aké to je nájsť tam kráľa. Lenže rok 2019 urobí všetko preto, aby ti išla karta a niekedy budeš mať pocit, že osud premiešal rôzne typy kariet a ty tam máš kráľov, kráľovné, esá- samé tromfy. Náhoda to nie je, veď tvoj ochranca- Jupiter sa po dlhej dobe vrátil domov a má jedinú úlohu: zahrnúť ťa darčekmi a príležitosťami. Treba však povedať- a sám si na to prišiel aj medzi 2015-17, že nič nie je zadarmo a právom budeš pristupovať k tejto prehnanej hojnosti svojho patróna- s rozumom a triezvosťou. Sám by si nikdy nepovedal, že budeš rozvážny vtedy, keď toho dávajú najviac. Predošlé roky ťa však veľmi zmenili a už sa pozeráš inými očami na dary života- už vieš rozlíšiť tie pravé od tých, ktoré pominú. Práve táto vlastnosť ti zaručí, že si všimneš tie najlepšie príležitosti. A keďže si múdry a posledné roky ťa naučili niečomu, čo ti nevie nik zobrať vieš aj to, že: …netreba nechať, aby sa človeku zatočila hlava z toho dobrého. Vždy je lepšie ostať stáť nohami pevne na zemi a odtiaľ sledovať svoje ďaleké vízie a sny. Načiahnuť sa ku hviezdam, ale chrániť si pevnú pôdu pod nohami. Keďže toto pravidlo už ovládaš- tvoj úspech bude v roku 2019 zaručený. Vytiahni si preto luk a šíp a strieľaj do Slnka svoje odvážne plány a ciele- pretože ak nezabudneš ostať v realite a dôverovať pevnej pôde pod nohami, tvoje odvážne a splnené ciele budú vynášať úrodu celých 12 rokov do tvojho života. Ostatne by mali životnosť vínnej mušky, ak by si zabudol na realitu. Takže- buď odvážny, ber si príležitosti a dary, ktoré uznáš aj za rozumné (uzemnené) aj za dostatočne veľké a možno strelené 🙂 pretože úspech je k nim tak či tak priložený. Tie, ktoré by len lietali vysoko v oblakoch by aj tak skončili ako Daidalos a Ikaros- to však už vieš, ako ponaučenie z posledných rokov. Dôležité: ak máš pocit, že si posledné roky tvrdo pracoval a nevidíš ešte výsledky- teraz sa ti ukážu v plnej kráse- navyše budú stabilné na dlhé roky.

dôležité dátumy:

od začiatku roka do 11.4.: strieľaj do Slnka, buď odvážny a nezabudni na pevnú pôdu pod nohami.

medzi 11.4.-11.8.: odstráň prípadné chybičky krásy z cieľov a snov, ktoré si začal realizovať počas predošlého obdobia. Snaž si pripomenúť, čo ťa naučili roky 2015-17 a počas tohto obdobia nájdeš odmenu, ktorú ti nik nevezme.

medzi 11.8.-2.12.: obdobie, kedy budeš viac na nohách, než v perinách. Čiže veľmi aktívne, činorodé obdobie, ktoré treba zúžitkovať naplno! Aj ty si napíš pre seba niekam motiváciu na toto obdobie: „Ak padá zlatý dážď, vytiahni von vaňu a nie náprstok“ (Warren Buffett)

9 Komenty

 1. Dobry den ja som skorpion s ascendentom v strelcovi.. platia na mna teda oboje znamenia ??

 2. Dobrý deň Editka. Som narodená 21.12.1980 o 12:00 v Bratislave. Aký mám dom a ascendent prosím. Na budúci rok sa podľa toho, čo som si prečítala veľmi teším. Len neviem, keď som narodená v posledný deň znamenia, či to platí aj na mňa.
  Ďakujem.

  1. Slnko bolo v tú chvíľu ešte v Strelcovi- takže Strelec, Ascendent: Baran. Mesiac: Blíženci.
   Túto trojicu sledujte na úvod.

 3. Dobrý deň som narodená 23.11.82 o 13:30 hod aký mám dom a ascendent prosím. ĎAKUJEM

 4. Strelec 3.12. Veru tie predchádzajúce roky neboli ľahké…už teraz sa mi začína črtať, že to môže byť v roku 2019 konečne dobré… Ďakujem…

 5. Dobry vecer prajem,
  Vedeli by ste mi povedat ak som sa narodila 18.12.1988 o 21.30h v akom som dome a aky ascendent? Vopred velmi pekne dakujem za odpoved

 6. Dobry den som narodená 11.12 o 18:45 v akom som dome a ascendent.dakujem veľmi pekne