•  Astrológia. O Tebe. Zrozumiteľne.

Aký bude rok 2019? Čo má pre teba prichystaného? V tomto článku spoznáš pôsobenia na každé znamenie jednotlivo. Ak budeš mať počas roka pocit, že si sa zasekol- spomeň si na tento článok, možno v ňom nájdeš usmernenie, ktoré potrebuješ. Je dobré si tiež poznačiť do svojho kalendára dátumy, ktoré sa ťa týkajú.

Samozrejme, ak poznáš svoj horoskop narodenia- pozri si, ktoré domy sa začínajú v týchto znameniach.

RAK v roku 2019

Hlavnými aktérmi tvojho roku 2019 budú Saturn a Pluto. Keďže máš u seba Pluto na návšteve od roku 2008, zmenil si sa odvtedy na nepoznanie. Bol si doslova zatlačený do kúta a život ti núkal 2 cesty: jednu, kde si sa utápal v slzách a v sťažovaní sa a druhú- kde si zapol svoju geniálnu logiku. Vôbec si nebol za všetky tie roky v jednoduchej polohe navyše (a znova s pocitom zatlačenia do kúta) si od teba rok 2018 žiadal to, aby si zabudol na minulosť. Prečo? Prečo musí človek zabudnúť na to zlé- veď doteraz ti to pomáhalo vyhnúť sa čomusi novému zlému… ako som písala, za všetky tie roku (od 2008) si nebol v ľahkej situácií. Hlavne preto, lebo ťa do toho kúta život zatlačil kvôli iným ľuďom- nie tvojim pričinením. Trpel si a plakal kvôli iným- pričom si dobre vedel, čo je správne a čo by pomohlo, nezmohol si nič. Navyše si od uplakaných očí nevidel dobre, kto má aké úmysly a veľakrát si dôveroval zradcovi a podozrieval skutočného pomocníka. Osud bol skrátka obdarený čiernym humorom na tvoj účet a v roku 2018 chcel od teba aby si na jeho zlé vtipy zabudol? To NIKDY! Môže si povedať Rak, ktorý si tak veľmi zvykol na plač, že už nevidí nič iného…alebo si si mohol povedať: dobre, oddám sa životu a prijmem čo príde, nepitvám čo bolo. Ak si patril do tejto druhej skupiny- rok 2018 ti ponúkol pravý opak toho čo si zažíval za posledných 10 (!) rokov dozadu a rok 2019 bude len gradovať svojim dobrým a prajným tempom- a to sme ešte nespomenuli obdobie od 2.12.2019. Počnúč týmto dátumom ti život naberie ochraňujúce, prajné a príjemné obrátky ako keby si bol zababušený v perinke. Ak chceš silou mocou ostať v skupine, ktorá si nechá slzy a ktorá sa už sama zatlačí do kúta, aj keď tam už nikto nestojí a nenúti ju k tomuto kroku- bude rok 2019 rovnaký ako všetky doteraz. Ak zabudneš použiť svoj skvelý mozog a nechceš sa pozrieť vpred- Pluto nad tebou vyhrá. Potom ti žiaľ už nevie pomôcť ani tvoj starostlivý otecko Saturn- tak sa veľmi uzavrieš do seba, že ani megaotvárak na konzervy by ti nepomohol…(nie náhodou máš pancier). V roku 2019 si vyber radšej krok vpred, pusti minulosť zo svojich klepiet naplno. Oddaj sa vlnám osudu, pretože život čaká len na to, aby ťa doplavili na krásnu slnečnú pláž, kde si môžeš užiť tie najkrajšie pocity v kruhu svojich milovaných. Začni teraz a po 2.12.2019 zažiješ maximálny opak uslzených rokov.

Dôležité dátumy

od začiatku roka až do 25.4.: obdobie púšťania toho starého, nacvičovanie dobrej nálady a vyčistenie si zraku od plaču.

25.4.-3.10. znovanájdenie seba samého avšak vo vylepšenej verzii. Vo verzii, ktorá nie je tak precitlivelá a náladová. Sám sa prekvapíš, že už nereaguješ tak precitlivelo na tie isté situácie ako kedysi. Písala som síce o minulosti, ktorú treba pustiť, to však neznamená, že všetka „história“ je len zlá. 🙂 Opri sa preto o svoje detstvo, o svoje detské sny a túžby- kým si sa chcel stať? Aké si mal sny vtedy? Ako si vnímal svet a seba? Toto sú zdravé spomienky, ktoré ti pomôžu tu a teraz.

Medzi 3.10.-2.12.: ďalšie kroky dopredu a ten úsmev už nemusíš cvičiť pretože ide aj sám od seba 🙂

Po 2.12.2019– až po celý dlhý rok: nadišiel tvoj čas. Ak si pustil to staré zlé, bude to obdobie na ktoré budeš rovnako krásne spomínať celý život ako na tie najkrajšie momenty svojho detstva.

LEV v roku 2019

Napriek tomu, že rok 2018 nebol vyslovene zlý- mohol mať Lev pocit, že je nútený ostať za oponou, v úzadí. Keďže Lev je stvorený na pódium života, táto skrytá poloha mu nemusela dobre padnúť. Ako keby naschvál- aj napriek snahe- okolie velebilo viac tých, ktorí neurobili skoro nič a Levove úspechy neboli dostatočne docenené. Rok 2018 nechcel byť k Levom zlým- v podstate testoval ich schopnosť: zachovať si dostatok sebavedomia aj vtedy, keď Slnko svieti skôr na iných. Tomuto je však v roku 2019 koniec. Slnka, reflektorov a tak potrebného potlesku bude dostatok. Kráľovský Lev však nezabudne na to, čo ho rok 2018 naučil a zamyslí sa aj v roku 2019 nad tým: kto je skutočný kamarát? komu chcem naozaj pomôcť? do čoho chcem vložiť svoje srdce naplno? Múdry Lev sa preto v roku 2019 vyhne pozlátke, chrániť si bude len tých- ktorí sa mu neotočili chrbtom ani v roku 2018, svoje rozhodnutia bude zvažovať ako múdry kraľ a nenechá sa ovplyvniť rečami falošných radcov ani lákavými ponukami. Toto je jedna možnosť- potom je tu druhá kategória nafúkaných Mačiek (ktoré sa tvária ako Lev, ale majú od neho ďaleko…) Nafúkané Mačky mohli prskať v roku 2018 na nespravodlivosť života a nepoučili sa z ničoho čo ich postretlo- preto v roku 2019 si budú myslieť, že im patrí celý svet-žiaľ, ich prístup bez sebareflexie bude mať o pár rokov privysokú daň. Keďže viem, že patríš do skupiny kráľovských Levov (inak by si nečítal tento článok) verím, že v roku 2019- nezávisle od toho aké úžasné budú tie reflektory a koľko ľudí ti bude tlieskať- budeš naďalej nacvičovať pevné sebavedomie. Sebavedomie, ktoré nesúvisí so šatami, nesúvisí s ľuďmi okolo teba- sebavedomie, ktoré pulzuje v tebe ako zlaté srdce. Také sebavedomie, ktoré pritiahne pohľad hoci aj celého sveta- len nik nebude vedieť povedať, čo je na tebe tak silného a úžasného? Budú to však cítiť- tvoje vyžarovanie. (naproti tomu nafúkané Mačky budú tvrdiť o sebe, že sú úžasné, skvelé- lenže za nafúkaným balónom bude prázdne a sebecké jadro bez srdca.) Tvoje múdre rozhodnutie v roku 2019- sústrediť sa na seba a živiť svoj oheň bez toho, či okolo teba svieti Slnko, alebo nie- sa ti veľmi zíde o 2 roky. O tom si však povieme viac vtedy, keď to bude aktuálne. Momentálne- v roku 2019 rozvíjaj svoje múdre Levie srdce a nájdi to palivo, ktoré ti dodá vnútornú energiu a sebavedomie aj bez dočinenia okolitého sveta. Rok 2019 ti bude priať- zúžitkuj ho naplno.

Dôležité dátumy:

keďže v roku 2018 nebudeš mať u seba na návšteve žiadnu z veľkých planét- vieš sa oveľa lepšie sústrediť na organizovanie a precíznu prípravu svojej osobnosti a sebavedomia. Prajný bude však pre teba Jupiter- ktorý je síce v Strelcovi, ale má ťa tiež veľmi rád. Keďže vie, že Tvoj vládca a patrón: Slnko je šéfom našej sústavy, Jupiter sa ti bude snažiť dodať práve to spomenuté pódium, žiaru reflektorov. Preto:

od začiatku roka do 11.4. nájdi svoje jadro, lásku, oheň, čo ťa bude živiť bez pričinenia okolia a pracuj s týmto pocitom, s touto kreativitou. Mali by ti spôsobiť veľkú radosť- práve tento pocit radosti je zárukou, že si našiel svoje ohnisko.

medzi 11.4.-11.8. sa snaž vyčistiť svoj „krb“- presnejšie, tam, kde horí oheň sa vytvorí aj popol. Zahraj sa pokojne na Popolušku a vyčisti svoj život! Od čoho konkrétne? Od svojich vlastností, ktoré sa ti už v roku 2018 nepáčili, a hlavne si do nich znova narazil aj v tomto roku- buď k sebe úprimný a spravodlivý. Vyčisti situácie, problémy, ktoré by sa inak schovali pod popolom, no o 2 roky by sa objavili ako taký nevítaný hosť. Pracuj na sebe- budeš mať z toho celého dobrý pocit.

medzi 11.8.-2.12. druhá etapa pozdvihnutia tvojej osobnosti a vyživovanie silného vnútorného ohňa-pahreby, ktorá sa nebojí zahriať svoje okolie, ale nikoho nepopáli. Nie je hlučné, nafúkané- je to tvoj vnútorný skrotený oheň. Môžeš byť na svoju vykonanú prácu hrdý.

PANNA v roku 2019

Keďže výber z dvoch ciest je príznačný pre každého- nevyhneš sa tomu ani ty. Hlavným aktérom tvojho života bol dlhé roky Chirón. Konkrétne od roku 2010 si si mohol vybrať z dvoch ciest: na jednej ceste sa zbehla tá skupina panensky nedotknutých múdrych hláv- ktorá zvaľovala chyby na každého iného, len nie na seba. Hovorila nahlas to čo si myslí, aj keď to nemalo žiadne pevné dno, kritizovala bez dôvodu a na sebe by si nevšimla ani to, ak by tam bola chyba presne vyznačená a ak by kričala už z diaľky. Svoje chyby reflektovala na iných a sťažovala sa, hnevala a škriepila sa s celým svetom- pretože celý svet bol na vine, nie panenská Panna. Verím, že si do tejto skupiny „dokonalých“ jedincov nepatril, pretože pre nich bude rok 2019 skutočným prekvapením- ako keď sa zemepán vytiahne na dereš a dostane zopár po zadku, z čoho mu na ňom ostanú jaternice, ktoré už bude nútený vidieť v zrkadle. Ani sa touto skupinou dlho nezaoberajme, osud už má pripravenú lavičku a palicu pre ňu. Skôr sa pozrime na tie pracovité Panny, ktoré od roku 2010 pracovali na sebe, menili sa a nebáli sa pozrieť svojim chybám priamo do očí. Pozdvihnime Panny, ktoré majú ruky možno zašpinené od blata, od práce, prsty plné mozoľov, chrbát boľavý od práce a pokory. Tvár majú však usmievavú a pohľad vrúcny- neodmietli by pomôcť ani vtedy, ak by boli zavalené prácou. Radšej by nespali, než by nepomohli. Ak si Panna a máš zo života od roku 2010 pocit, že ťa nesmierne zmenil- že bol plný práce, pokory, premeny a pochopenia pre iných, teš sa! Rok 2019 ti prinesie spravodlivosť a tvoja tvrdá práca- úrodu. V podstate teraz budeš mať znova plné ruky práce- avšak tej najpríjemnejšej 🙂 treba totiž odštartovať žatvu toho, čo si zasiala pred rokmi. Ak pochybuješ o sebe a myslíš si, že TY do tejto skupiny, ktorá bude nesmierne bohato odmenená nepatríš- nuž, sklamem ťa: patríš do nej a žatva ti právom patrí. (nezabudni, že si k sebe dosť kritická, snaž sa prosím počas roka 2019 však o štipku ubrať zo sebakritiky a nahradiť ju štipkou sebadôvery). Máš pred sebou skvelý rok!

Dôležité dátumy:

od začiatku roka až do 18.2. finále s Chirónom. Tvoj patrón a vládca sa s tebou lúči a keďže on ťa vedel len zmeniť, odovzdá žiadosť pre ostatné planéty, aby ťa poriadne odmenili- a že tejto žiadosti vyhovené bude, je isté a spečatené. (snaž sa tomu deň za dňom trocha viac veriť)

Po 18.2.- do  2.12.: žatva 🙂 -alebo pre skupinu „panenskej panny“ to, čo som písala vyššie.

Od 2.12. …- stabilita, pocit doteraz nepoznanej istoty v živote, odloženie stresu a strachu už na 100%. (alebo pre tú menovanú panenskú pannu- pravý opak).

4 Komenty

  1. Editka,toto je neuveritelne presny opis Leva,dakujem z celeho srdca a prajem Vam vela štastia !

  2. Asc. Váhy, Slnko Rak a Mesiac Kozorožec. Snažila som sa zanechať minulosť, no nejako to nepomohlo. To nejako neriešim, zvykla som si, že ma niekto oklame, skôr ma zaujíma, prečo si stále neviem nájsť prácu. Chcem sa aj presťahovať, ale nejako v tom nemám šťastie.

  3. Ďakujem pekne za horoskop pre znamenie raka.Konečne niečo pozitívne.

  4. Editka,menila som sa v priebehu od 2013 do teraz týka sa ma tiež horoskop pre panenské panny?Mojím životom je pokora,obeta,pracovitosť a žiť pre svoje deti.Ďakujem Jana