•  Astrológia. O Tebe. Zrozumiteľne.

Aký bude rok 2019? Čo má pre teba prichystaného? V tomto článku spoznáš pôsobenia na každé znamenie jednotlivo. Ak budeš mať počas roka pocit, že si sa zasekol- spomeň si na tento článok, možno v ňom nájdeš usmernenie, ktoré potrebuješ. Je dobré si tiež poznačiť do svojho kalendára dátumy, ktoré sa ťa týkajú.

Samozrejme, ak poznáš svoj horoskop narodenia- pozri si, ktoré domy sa začínajú v týchto znameniach.

Kozorožec v roku 2019

Nemal si to jednoduché posledné roky. Keďže je u teba na návšteve v priamom prenose Pluto od roku 2008, stretával si sa so situáciami, ktoré ti chceli dokázať, že pocit istoty je naozaj len pocitom, nič viac. Skrátka- osud akoby dňou a nocou pracoval na tom, aby si okúsil neistotu, nestabilitu. Táto záťaž ťa však posilnila. Keďže ťarchy znášaš lepšie než ktokoľvek iný- po čase si bol aj z toho negatívneho stále silnejší. Najviac sa ťarchy dotýkali práve peňazí a tvojho nadania „byť samostatnou jednotkou“. Tieto oblasti života si mal pod tlakom, pod ťarchou. Keď si si už zvykol na Plutove závažia a padanie traktorov z nebies- prišla nečakaná zmena. Rok 2018 chcel od teba (a ak si nechcel, tak ťa k tomu prinútil) aby si odložil svoje ťarchy. Keďže ťa ťarchy- nech už boli akékoľvek zlé, držali stabilne na zemi, vážil si si ich. Avšak čo si mal robiť počas minulého roka a čo sa od teba očakáva aj počas roka 2019 je čosi nepredstaviteľného pre teba. Žiada sa od teba totiž ľahkosť bytia, odloženie nepotrebnej zodpovednosti (hrozné čo i len pomyslieť- TY a bez zodpovednosti?) Z extrému do extrému- skrátka to je Pluto, tvoja návšteva od roku 2008.  Tento tvoj hosť však momentálne krochká blahom a v dobrej nálade si pomyslí, že stačilo tvojho zaťaženia- nože si uži krochkanie blahom aj ty…. Lenže Pluto zabudlo (naschvál- lebo je „hrozne“ vtipné) na to, že ty máš rád stabilitu a že to zlé a stabilné je lepšie než to nepoznané a ľahké. Výsledkom je- že by sa ti dalo vybrnkať na nervoch tvoju obľúbenú pesničku, či hymnu, také ich máš už vyťahané. Žiada sa od teba skrátka schopnosť pustiť to nepotrebné, ukončiť ťarchy, ktoré už roky aj tak nefungujú, pustiť zodpovednosť, ktorá ťa ničí- priznať si, že potrebuješ buď nový začiatok, alebo oddych. Zvážiť, či si nevyhorel príliš za tie roky- a spýtať sa seba samého, prečo si si to nechcel priznať? Vedieť, že síce potrebuješ riadiť a viesť- ale nič sa nestane, ak istý čas nebudeš ten kôň, ktorého najviac bijú.Vtipná zmena, však? Ak sa však nepoddáš tomu, ako prúdi rieka života, ľahko si s tebou osud bude robiť čo sa mu len zachce. Vo vlastnom záujme preto zlož batohy, ťažké závažia, nemotorné kabáty zodpovednosti a nauč sa nájsť silu v ľahkosti, v zmene. Čaká ťa skvelý rok- pravda, ak sa nebudeš hrať naďalej silou mocou na oslíka napakovaného všetkým možným. Vravíš, že to sa nedá? Alebo si sa na mojimi riadkami len uškrnul- lebo „dievča zlaté, nevieš čo píšeš?“ 🙂 To je také typické pre kozorožcov… ako si však zistil, teraz nepomáha, aby si bol typický, zádumčivý, zaťažený kozorožec, ktorý drží chrbát aj za iných a radšej plače tam, kde ho nik nevidí. Tvoj rok 2019 bude príjemný vtedy- ak budeš krochkať spolu s Plutom a nepríjemný- ak mu daruješ úškrn na jeho spokojné krochkanie a zubami nechtami sa budeš držať toho zlého ale istého. p.s.: po ťažkej práci vždy príde odmena, tvojou úlohou je teraz odložiť nepotrebné ťarchy- napokon ťa život náležite odmení po 2.12.2019.

dôležité dátumy

do 25.4.- naučiť sa krochkať spolu s Plutom, nenaberať na seba nové ťarchy a zložiť tie staré a nepotrebné. Naučiť sa ľahkosti.

medzi 25.4.-3.10.– trocha oddychu po toľkej sladkosti nezaškodí. Môžeš byť na seba hrdý, ak si dokázal púšťať, poddať sa- a oddať sa životu. Nenanberal si nové ťarchy a staré nefunkčné si vyhodil do hlbokej rieky (nie- nebude to neskôr na niečo ešte dobré!)

medzi 3.10.-2.12. príprava na najúžasnejšie obdobie tvojho života, alebo: ak si nedokázal pustiť nepotrebnú zodpovednosť a oddať sa zmenám: pocit, že si bezmocný a že ťa čaká spoveď u niekoho…

od 2.12.– tvoj strážca a patrón, Saturn je síce po tvojom boku už od Vianoc 2017, avšak až teraz sa môže ukázať v plnej kráse. Prenechal „špinavú“ robotu na Pluto- ak si uspel a oddal si sa životným zmenám, čaká ťa krásne obdobie stability a znovanájdenej moci. Ak nie- tak ti tvoja ťarcha, ktorú si nedokázal pustiť daruje výzor rozpučenej palacinky na dlhšiu dobu.

Vodnár v roku 2019

Na čo veľa slov? Všetko vieš aj tak sám najlepšie- alebo sa dovtípiš. Takže k tebe len zopár viet. Nieže v roku 2019 vyčistíš svoj život od problémov, ktoré sú dnes len maličké a podľa teba by sa časom vytratili. Radšej míňaj čas na to, aby si pozdvihoval na svoju úroveň iných, alebo sa ich snaž rozosmiať. Radšej venuj svoju energiu iným v zmysle humanity- bratstva- rovnosti. Radšej sa zabávaj logickými myšlienkami než reálnymi krokmi. Opakujem: nieže  dáš svoj život do poriadku počas roka 2019! Bude to príliš dobrý rok pre teba, než by si ho premárnil prácou na tom, čo je také nudné. Veď, čo funguje na problémy? Pštrosia politika! Navyše ti budú vidieť zadok vytŕčať- a to je predsa zábavné. Nieže ma počúvneš- nieže si dáš život do poriadku. Veď- kto som ja, aby som ti kecala do života? Som rovnaký človek ako ty- nie som podstatná. Podstatné je to že približne o 2 roky príde „veľký nebeský šuter“ a poriadne ti zmení život. Napokon ťa problémy, ktoré by si ľavou zadnou spacifikoval v roku 2019 zožerú aj napriek tomu, že budeš mať na sebe tričko s jednorožcom.

dôležité dátumy:

dôležité? čo je skutočne dôležité?

Ryby v roku 2019

To najlepšie na koniec. 🙂 Snáď si takúto vetu ani nečakal a otváraš svoje oči, kukáš-či vidíš dobre, či sa ti zas len nesníva o tom, že je konečne všetko OK? Či je naozaj pravda to- že si už nemusíš predstavovať realitu- aby si zabudol na to, aká je skutočnosť bolestivá. V prvom rade: si konečne dopraješ oddych a čas pre seba. Nik nepotrebuje tak veľmi to, aby sa utiahol od sveta, než ty. Žiaľ, od roku 2010 ti táto tvoja najväčšia potreba naplnená nebola- preto máš zrejme väčšie kruhy pod očami, než sny. Hlavným bubákom tvojho života bol Chirón. Snažil sa ťa silou mocou presvedčiť o tom, že nie si dosť dobrý, že si vadný tovar, chybný, nepekný. Že tvoje vlastnosti sú zlé- že ich treba vymeniť, nahradiť. Nahlas sa na tebe smial, kritizoval ťa (cez iných ľudí) a nezaujímalo ho, ako sa cítiš. Prečo bol k tebe Chirón od roku 2010 taký krutý? V podstate, to ani srnky netušia, veď je jedným z tvojich nebeských rodičov…Avšak, nechajme otázku PREČO ostať otázkou a skôr sa snaž precítiť to, AKO veľmi si sa za tie roky zmenil. Už nedovolíš, aby ťa kritizovali, respektíve- nedotýka sa ťa to tak bolestivo a intenzívne. Máš seba samého v láske presne takého aký si- nezaujímajú ťa rečičky, výčitky, útoky. Nie je to skvelý pocit- ovládať svoje emócie? Ak sa pozrieš vôkol seba, za tie roky si vybudoval hranice vôkol seba, ktoré ťa ochránia a ktoré ukážu STOP pre ostatných. Viac si vážiš seba samého- lebo ti konečne došlo, že sebaúcta nie je sebecká. Neobetuješ sa zbytočne pre každú zatúlanú lienku na ulici- k tvojim pocitom sa pridružil triezvy rozum. Stal sa tvojou súčasťou a vďaka nemu si v roku 2019 vysnívaš triezvu realitu pre seba- budeš ako zlatá rybka, avšak želania budú len tvoje a splní ti ich osud- aj s tvojim pričinením. Takže snívaj, chráň si to, čo si sa naučil za posledné roky a oddychuj. Keďže sú však Ryby vždy dve- môžu sa v rybníku nachádzať aj takí, ktorí sa z posledných rokov s Chirónom nepoučili. Keďže necítia únavu, pretože sa poddali okoliu, zmenili sa na nepoznanie a zabudli na samých seba… rok 2019 bude pre nich nie najpríjemnejším budíčkom. Podstatné je však, že sa zobudia …lenže na rozdiel od prvej skupiny, premárnia veľa času tým, že znova nájdu seba samých. Ako vieš, kam patríš? Veľmi jednoducho. Ak máš pocit, že si od roku 2010 radšej bol sám sebou aj vtedy, ak si dostal bolestivú kritiku- patríš do prvej skupiny. Ak si si radšej dal ochrannú masku a vzdal si sa seba samého- do druhej skupiny.

dôležité dátumy:

do 18.2.– ešte je u teba Chirón, tvojou úlohou je dovtedy vytrvať, ani v posledný deň nezabudnúť na to, že zraniteľná „nahota“ tvojej pravej osobnosti a stanovenie hraníc pre iných je lepšia než ilúzie o sebe a o svete.

medzi 18.2.-22.6.- splnenie snov, snívaj vo veľkom 🙂 alebo pre druhú skupinu: pocit, že si stratil to najcennejšie: seba samého

medzi 22.6.-27.11.- oddych, konečne pohoda pre prvú skupinu, pre tú druhú: žalostné hľadanie seba samého (nie je to však beznádejné, len únavné)

po 27.11.– prvá skupina si žije v realite svoj sen, druhá skupina sa pomaly snaží nájsť seba samého

 

10 Komenty

 1. Slnko v Rybách v 9. dome, no Chiron v Baranovi v 10. dome, – naozaj už bude lepšie?

  1. Slnko v Rybách je podstatné, ďalej domy- ak Vás zaujíma Baran, pozerajte si dom, ktorý sa začína v baranovi- tam pocítite Chirón.
   Chirón v Baranovi by zavážil a zapôsobil na Vašu osobnosť, ak by bol vládcom horoskopu narodenia (čiže ak by ste mali asc. v panne- čo zrejme nemáte). Ostatne zapôsobí cez oblasť, ktorú ovláda vo Vašom horoskope narodenia.
   Celkove však ide o jeho prvý plný návrat, čiže ste vo veku, kedy už múdrosť vo Vás dozrela- a návratom Chirónu skôr nájdete liek na niečo, než novú bolesť.

   1. Ďakujem, ASC je urostred Raka, v Baranovi zacina 11.dom (29.16 Barana) , v tomto dome len Mars -Blizenci. V Panne ziadna planetka. 🙂

 2. Editka, dakujem, ale k tomu mojmu Vodnarovi nic blizsie by sa nedalo napisat? 😏 Toto mi pride take, ze ste urazena na nas, akoby sme vam ublizili🤔…ja by som rada vedela, co robit, aby som za tie dva roky nemala zivot prevrateny naruby, ak by som tomu v buducom roku mohla zabranit, ci aspon zmiernit dopad katastrofy
  ..ci budem sa radsej teda drzat asc.v Kozorozcovi a Mesiaca v Strelcovi? Dakujem za odpoved, Eva🌺
  P.S. a dakujem vam za spolocnost s Astropatikou za tie roky a zelam vsetko dobre do zivota 🍀🍀🍀

  1. Nemám dôvod… možno môjmu príspevku dajte viac času, aby sa usadil.
   Akurát som Vám išla odpovedať aj na FB, ale spravím to tu: je veľa ľudí, ktorí zažívajú Saturnovu prítomnosť dlhé roky- čiže, u Vás: začal Strelcom, prechádza Kozorožcom, končí Vodnárom.
   V Kozorožcovi je doma- tam skôr cítite Pluto- vo vodnárovi však už nebude pre Vás Saturn prekvapením, a presne budete vedieť, ako s ním spolupracovať (napokoj Vám vládne= asc. v koz.)

   1. Tak dakujem, Editka , tak ja uz som hadam aj zvyknuta na neho, ved je so mnou cely zivot….sak co ma nezabije, to ma posilni, nie? Co sa mi moze stat najhorsie? Zomret….a to raz musi kazdy…dolezite je medzitym zit 😉

    1. ….to je také pekné na kozorožcoch 🙂 „V živote sú len dve veci isté: smrť a dane.“ Benjamin Franklin bol tiež kozorožec. Ale veci nie sú len čierne a biele…a o tom bude pre kozorožcov rok 2019- o ľahkosti.

  2. Evka,citim to rovnako.Citim v slovach pre Vodnára sarkazmus a skryty osobny problem.Poznam skvelých,čestných,dobrých a lákavých Vodnárov…rovnako to viem povedať o každom jednom znameni.Preto súhlasím a chcem veľmi pekne poprosiť,aby aj pre Vodnára bol horoskop vecný a jasný. Ďakujem veľmi pekne

   1. Iný nemám, len tento. Ak sa nepáči- nechajte ho tu. 🙂 …počká na Vás aj o 2 roky.

 3. Ďakujem za takýto horoskop znamenia rýb, veľmi ma potešil, lebo mám pocit, akoby každé slovo platilo na môj život a teším sa ,že všetko už bude fajn a píšem to s úsmevom na perách a presvedčením, že naozaj po turbulentných rokoch to bude super! Peťa