•  Astrológia. O Tebe. Zrozumiteľne.

Málokedy sa ozvú, avšak vedia dlho ostať ako neželaný hosť. Retrográdne planéty dokážu mnohým spôsobiť pocit zaseknutia sa v živote. Aby si tento pocit nemusel zažiť, v tomto príspevku spoznáš ich tajomstvo a fungovanie. 

Retrográdne planéty sú v tvojom horoskope narodenia označené malým písmenom R- nájdeš ho pri znaku danej planéty. Niektorí ich majú viac, niektorí vôbec. Skôr než sa budeš chytať za hlavu, že ty máš planét s R aj päť- sa pozrieme na to, ako zúžitkovať ich pôsobenie.

Už samotný názov retrográdna planéta napovedá- že ide o čosi retro, o niečo z minulosti. Vo svojom horoskope narodenia (v dome, kde takáto planéta stojí a oblasť, ktorú ovláda) toto pôsobenie môžeš cítiť tak, že sa chceš k niečomu vrátiť. Najčastejšie sa to prejavuje výrokom: „…chcem znova nájsť svoje staré ja.“ inokedy zas pocitom: „…pripomínam si minulosť, prežívam ju znova a znova.“

Či sa nám to páči, alebo nie- vrátiť sa znova k starému ja- je nemožné. Rovnako nie je možné znova zažiť v realite to, čo už raz bolo (dobré či zlé). Je to niečo podobného, ako keby sme chceli znova zjesť ten istý chlebíček. Nedá sa to- treba si urobiť nový chlebíček.

Teraz už poznáš bod, o ktorú sa vieme s retrográdnymi planétami zachytiť alebo sa potknúť a zostať uviaznený na mieste. Sám môžeš cítiť, aké je prvé riešenie: pustiť minulosť.

Svojim retro planétam však môžeš byť aj vďačný– skrývajú v sebe totiž návody a postupy. Napríklad to, AKO znova urobiť podobný skvelý chlebíček, ako ten, ktorý ti vtedy a tam tak veľmi chutil. Respektíve nám povedia: ktorý postup nefungoval, aby sme hľadali iný. Retrográdne planéty sú najlepším receptárom riešení!

Hlavne vtedy, ak nebudeš chcieť „…sa vrátiť znova k sebe“ alebo „..prežúvať staré bolesti“ v danej životnej oblasti, skôr budeš chcieť vytvoriť čosi nového. Či už s overeným receptom a novými surovinami- alebo s novým receptom a novými výzvami.

Preto, aby ťa retro planéta nedržala v minulosti- inšpiruj sa ňou, alebo pusti minulosť a vráť sa znova do svojej prítomnosti.

2 Komenty

  1. Dobry den, Editka, vdaka za krasny clanok, spytam sa, ked mam Uran vo Vahach v 9.dome a Pluto taktiez vo Vahach ale v 8.dome, obe retro…na co sa, prosim, mam zamerat? Co treba pustit z minulosti? Dakujem 🍀🍀🍀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.