•  Astrológia. O Tebe. Zrozumiteľne.

Jupiter dnes o 13:38 vstúpil do znamenia Strelca. Jeho pôsobenie pocítia Strelci a Blíženci najintenzívnejšie. Aby si mal lepší prehľad o návrate Jupiteru domov, pozrieme sa na jeden príklad. Vychádzať budeme z toho, čo má každý Strelec stále so sebou: luk a šíp. 

Strelci si myslia, že majú so sebou len jeden jediný šíp. Ak sa ten netrafí do cieľa, myslia si, že je všetkému koniec. Tým, že sa dnes Jupiter vrátil domov, strelci zistia, že šípy sa dajú pozbierať a navyše to, že nemajú len jeden šíp. Akonáhle tomu prídu na chuť, budú svoje šípy posielať rad za radom na ich cestu a veru nejeden z nich trafí aj samotné Slnko.

Čiže, Jupiter ti nedaruje dary, ktoré ti spadnú do lona- pravda, aj také sa môžu objaviť, ale hlavne ti dodá luk a šípy- presnejšie silu a vieru, vďaka čomu dokážeš trafiť aj samotné Slnko.

Pre ľudí, ktorí toto nepoznajú je potrebný čas, aby na toto všetko prišli. Žiaľ, skúsenosti ukazujú, že kým na to prídu, bude Jupiter už v znamení Kozorožca. Vtedy trafia viackrát vedľa a ich sklamanie bude kvôli tomu také veľké, že si znova budú myslieť- majú len jeden šíp, s ktorým sa musia trafiť a neurobiť chybu.

Keďže Jupiter zbožňuje odvahu- hojne ju aj odmeňuje. Tým, že si zoberieš na mušku svoje sny, zanecháš komfortnú zónu a urobíš prvé kroky- dokážeš mu svoju odvahu. Ako budeš pozorovať, keď pošleš svoj šíp na svoju cestu, Jupiter bude držať cieľ pred ním, aby si sa určite trafil.

Keďže bola reč o tom, čo zbožňuje, pozrime sa aj na to, čo neznáša. Najviac zo všetkého nenávidí namyslenosť a urobí všetko preto, aby vyselektoval takých zo svojich detí. Daruje im čoraz väčšie a väčšie darčeky, aby uverili, že oni už nie sú ani ľudia, ale Bohovia. Akonáhle sa im zatočí hlava z úspechu, príde aj trest. Jupiter všetko čo daroval zoberie naspäť aj s úrokmi.

S prihliadnutím na to všetko ťa chcem podporiť v tom, aby si bol odvážny. Spíš si svoje ciele a neúnavne sa snaž dosiahnuť čo najviac z nich. Ver mi,  takto o rok budeš sám prekvapený, koľko cieľov sa ti podarilo z napísaných aj splniť. Nech ťa však už postretnú akékoľvek úspechy- pretože ťa postretnú- na jednu vec veľmi dbaj. NIKDY nezabudni, že všetko to, čo teraz dosiahneš nebude len tvoja zásluha. Faktom je, že ty budeš ten, kto tie šípy pošle na svoju cestu a urobíš prvé kroky, avšak cieľ bude držať pred nimi Jupiter… Skrátka: ostaň človekom.

Strelci a Blíženci- aký bude rozdiel?

Ľudí s povahou Strelca (vieš: Ascendent, Slnko, Mesiac) postretnú hlavne také príležitosti, ktoré vyvolajú oni. Blížencov také, ktoré vyvolajú iní. Ak sa na to pozrieme takto, Blíženci sú o kúsok šťastnejší, pretože vo väčšine prípadov majú len reagovať na príležitosti, ktoré sa objavia. Strelci však nemajú dôvod na smútok. Pravda, majú svoje šípy posielať na ich cestu inštinktívne a občas so zavretými očami- lenže, pred nimi bude pobehovať Jupiter s cieľom, aby sa určite trafili. Ak by si Strelci pozbierali všetku svoju odvahu a zobrali na mušku Slnko, je skoro isté, že by na ňom trafili nejeden cieľ…

autor: Gábor Buzsáki

11 Komenty

 1. Asi sa je na co tesit, vsak? 🙂 Slnko v Blizencoch, Mesiac v Strelcovi. Dakujem

  1. Po Saturnovej prísnej diéte pre Strelcov a Blížencov je už aj veru na čase sa tešiť . 😉

 2. Ďakujem…tak ide sa mieriť a strieľať…držím nám všetkým palce…nech je čo najviac tých správne trafených cieľov…teším sa…

  1. Všetko čo je zo srdca je v 5.dome, takže áno- aj láska.

 3. Dakujem Editka, Blizenec, ascendent Strelec-bude to dvojnasobne? srandujem..tesim sa velmi, bol to narocny rok..

  1. …lenže o bude v tvojom prípade naozaj dvojnásobné 🙂 z jednej strany ciele, pre ktoré urobíš toho ty najviac z druhej strany príležitosti, ktoré zaklopú na dvere.

 4. Dakujem za clanok co nas mnohych povzbudil a namaskrtil na stastnejsie obdobie.
  Som Kozorozec s asc. v Blizencoch. Citim sa ako pred najedenim po dlhom poste a skuskach ktore akoby nemali konca.
  Az mam obavy… akosi som odvykla od stastia.

 5. Som strelec ale ascendent mam v rakovi, len by ma zaujimalo pri roznych zmenach planet, horoskopoch, mam si citat obe znamenia? Alebo je niektore z nich dolezitejsie?:)