•  Astrológia. O Tebe. Zrozumiteľne.

Onedlho sa Jupiter dostane do znamenia Strelca (8.novembra) a ako to už býva u Strelcov zvykom- radi snívajú o tom, čo ešte ani nemajú v rukách. Viacerí ste sa ma na na Jupiter v Strelcovi pýtali, takže som vám dnes pripravila článok o ňom.

Jupiter v Strelcovi si predstav tak, ako keď prídeš domov po ťažkom dni v práci- odkopneš topánky do rohu, vyložíš si nohy… atď. Scenár môže byť rôzny, pre každého vyzerá oddych inak. Jupiter je u strelcov doma, je tam sám sebe pánom- čiže si môže robiť čo sa mu len zachce.

Rovnako, niekto môže prísť po ťažkom dni domov a namiesto oddychu a vyložených nôh- si môže daný človek napríklad pripraviť večeru, umyť riady a podobne.

Kam tým mierim?

Jupiter v Strelcovi sa bude správať rovnako- presnejšie, bude sa správať u teba tak, ako mu to dovolíš. V centre pozornosti budú nasledujúce slová:

 • lenivosť, nenásytnosť, priberanie, okrádanie, lipnutie na svojej pravde až klamstvo (neznie to veľmi lákavo)
 • alebo činorodosť, energickosť, hojnosť, úprimnosť  a spravodlivosť (to už znie lepšie, však?)

 

Keďže za zavretými dverami tvojho bytu si môžeš robiť čo sa ti len zachce- Jupiter si tiež môže vrámci svojho znamenia Strelca robiť to, čo sa mu len zachce. Preto, ak máš Ascendent, Slnko, Mesiac (pre pokročilých domy) v Strelcovi-v Blížencoch*, nezabudni prosím na tento slobodný výber!

Môžeš si slobodne vybrať lenivosť a jeho kumpánov, alebo činorodosť a spol. ako som uviedla vyššie. Jupiter ti dáva slobodnú ruku… (a žiaľ, budeme vidieť aj vo svete ten prvý prípad vo veľmi hojnom počte- a nielen vo svete, stačí sa pozrieť aj vrámci svojho okolia po 8.11.)

Pochybujem, že by si si vybral prvú variantu pre seba- ostatne by si ani nečítal tento môj článok. Venovať sa preto budem druhej možnosti.

*Blížencov som uviedla preto, lebo sú Strelcovim partnerom. Jupiter v Strelcovi preto zapôsobí aj na Blížencov.

Čo urobí Jupiter vo svojom vlastnom kráľovstve, alebo:

…ako zúžitkovať čo najviac pôsobenie Jupiteru v Strelcovi?

 1. Ak máš cieľ, konaj a neprestávaj! Jupiter bude v Strelcovi do 2.12.2019- možno vydáš množstvo energie, ale výsledok ti bude slúžiť aj po dobu 12 rokov!
 2. Snaž sa ostať energickým, čulým- sleduj príležitosti, maj oči na stopkách!
 3. …ak tak urobíš, oveľa rýchlejšie si všimneš Jupiterovu nesmiernu hojnosť! Zároveň sa neboj byť štedrím voči iným ľuďom- nie nasilu, ale tak ako to prirodzene príde.
 4. Úprimnosť nadovšetko- keďže si však vo svojom vlastnom kráľovstve, úprimným by si mal byť v provom rade sám k sebe. (nepreceňuj sa, nemaj veľké oči, lebo vieš- niekedy by len oči jedli a žalúdok už nevládze)
 5. Jupiter bude v Strelcovi nesmierne spravodilivý- veľa vecí (a ľudí) dá na svoje miesto. Aj keď sa to veľmi nezdá- spravodlivosť je nesmierne ťažká danosť, pretože treba vypnúť pri ňom vlastné ego…snaž sa byť počas nasedujúceho obdobia s Jupiterom v Strelcovi spravodlivým voči sebe a k ostatným.

 

Pozrime sa znova do toho bytu kam sa nám vrátil náš unavený človek po ťažkom dni.

Ak si zvolí lenivú cestu, tak sa pozrie do kuchyne, uvidí, že má doma len napríklad olej, múku a droždie, v chladničke opustený kečup. Zagúľa očami, objedná si pizzu, vyloží si nohy.

V druhom prípade tiež po ťažkom dni sa majiteľ domu vráti domov, uvidí s špajzi olej, múku, droždie, kukne do chladničky a poteší sa, lebo v nej nájde kečup. Narobí z múky a droždia s trochou vody a soli cesto, nechá ho vykysnúť a na oleji si upečie lángoš. Vychutná si ho s kečupom.

Aj keď je to možno úsmevný príklad- chcela som tým znázorniť rozdiel, ako sa vieš pozrieť na príležitosti vo svojom živote. V prvom prípade tam človek nevidí nič, navyše poriadne zaplatí za to, po čom túži…

V druhom prípade uvidí príležitnosť aj v zdanlivej maličkosti a ešte má z neho aj úžitok. (a možno ho napadne, že začne biznis s lángošom- tiež vtipné prirovnanie, ale možné je čokoľvek.)

Do 2.12.2019 (dovtedy bude Jupiter v Strelcovi) je ešte ďaleko. Ak chceš, napíš si na papier tieto slová:

Vyhni sa im: lenivosť, nenásytnosť, priberanie, okrádanie, lipnutie na svojej pravde až klamstvo

Nevynechaj ich: činorodosť, energickosť, hojnosť, úprimnosť  a spravodlivosť

Takto zažiješ jeden z najlepších období svojho života.

3 Komenty

 1. Je normálne, že ja, bytostný Strelec (Slnko, Merkúr), strihnutý aktívnym Baranom a s cieľavedomým kozorožčím X. domom, sa toho obdobia bojím? Bojím sa, že si budem zamieňať lenivosť s oddychom a zabávanie sa s kreativitou. Pomoc!

  1. To je celkom normálne 🙂 Keďže u Strelcov bol medzi 2014-17 Saturn, v „špajzičke života“ naozaj nechal len drobnosti (preto tá múka, plej, kečup a podobne v príklade).
   Takže- zásoby sa minuli, Strelec je unavený a po Saturnovom detoxe nevie čo má očakávať…
   Jupiter však, ako dobrý otecko, naplní „špajzu“ a odnesie tieto divné pocity- a bude dobré si spomenúť aj na tú múku a „biedny“ kečup a postarať sa o to, aby jeho zásoby vydržli nadlho- aby si z nich profitovala.
   Žiaden strach- po 8.11. uvidíš veci úplne inak.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.