•  Astrológia. O Tebe. Zrozumiteľne.

Najviac nepríjemností v našom živote spôsobujú slová, ktoré sú vyrieknuté bez rozmýšľania. Mnohým nepríjemnostiam však môžeš predísť, ak počúvneš nasledujúcu radu.

Okrem niektorých výnimiek spôsobujú v živote najviac problémov: vyrieknuté, alebo napísané slová. Je tomu tak preto, lebo poskytujú dokonalý priestor na to, aby druhí skrz ne- zaútočili na teba.

Len si všimni správy. Skoro denne môžeš vidieť také známe osobnosti, ktoré kvôli zle vysloveným slovám potrebujú nielen dobre obhájiť to vyrieknuté, ale často kvôli svojim slovám stratia toho naozaj veľa. Presne toto sa deje aj so mnou, s tebou- v našom vlastnom svete.

Inak, vedel si, že tieto nepremyslené slová vodné znamenia (rak, škorpión, ryby) intuitívne spozorujú? Akoby ich nahrali na svoj vnútorný diktafón. A ak je treba, pustia ich tomu druhému na pripomenutie, hoci aj o niekoľko rokov neskôr…

Čiže, vyrieknuté slová majú skutočne veľkú silu, hlavne vtedy, ak sa niekomu zdôveríš s niečím takým, s čím by si sa mu nemal zdôveriť.

Existujú dve, výsostne citlivé oblasti v Tvojom živote, kde si zhovorčivejší, než inde. Ak nie si opatrný, môžeš tak o sebe prezradiť aj také informácie, ktoré by si nemal prezrádzať a ktoré by mohli iný použiť proti tebe. Preto…

V dome, ktorý sa začína v znamení Blížencov, resp. tam, kde máš Merkúr v horoskope narodenia buď veľmi obozretný v komunikácii. Poviem však niečo ešte lepšieho:

Určite si si už všimol, že ak o niečom intenzívne hovoríš, tak sa ti objaví počas rozhovoru v hlave myšlienka: toto by som nemal vysloviť. Napriek tomu danú vec (obcaš) v zápale rozhovoru aj vyslovíš.

Dobré vedieť:

Ak sa chystáš povedať, alebo napísať niečo, čo by ti mohlo neskôr spôsobiť nepríjemnosti, tak ťa Merkúr najprv upozorní. Preblesne ti hlavou myšlienka, že by si danú vec nemal vysloviť.

Dobrá rada:

Ak cítiš počas komunikácie Merkúrovo upozornenie, nedokonči načatú vetu. Viem, nebude ľahké tomu odolať, avšak mysli na to, že predídeš takto možným nepríjemnostiam a navyše sa Tvoja myseľ upokojí.

(Gábor Buzsáki)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.