•  Astrológia. O Tebe. Zrozumiteľne.

Vplyvom veku Vodnára sa pre nami otvorilo nevídané množstvo informácií. Vhupli sme do toho nového a vzrušujúceho a žiaľ zabudli na múdrosť, ktorú sme zanechali za sebou. V tomto článku ti ju pripomeniem, aby ti dodala oporu do každého dňa.

Príchod internetu bol definitívnym začiatkom veku Vodnára, veď- čo iného by zbožňoval voľnomyšlienkár Vodnár viac než voľný pohyb myšlienok? Internet je presne o tom. Informácie sú voľne dostupné a myšlienky prúdia cez sieť až k nám domov. Vodnár totiž viac než čokoľvek iného nenávidí hlúposť- a viac než čokoľvek iného miluje ľudskosť a rovnosť.

Keďže sme len na začiatku tejto vzrušujúcej jazdy v novom veku- máme aj tok nových informácií ešte v začiatkoch. Je to pocit, ako keď človek vyletí z rodičovského hniezda ako teenager a má dojem, že jeho rodičia a celkove staršia generácia, robili všetko zle. To nové má akosi snahu dokázať že vie toho viac než to staré…

Práve toto môžeš vnímať aj vôkol seba. Informácií je neúrekom- dovolím si tvrdiť, že je už priveľa informácií, pípania mobilov, e-mailov, drnčania tabletov, hučania televízie, výmeny názorov on-line… Ak sa nad tým lepšie zamyslím, je priam zázrak, že čítaš práve môj príspevok. 🙂

Ľudstvo si užíva informovanosť. Avšak každá vec má svoj rovnako silný protipól a popri správnych informáciách sa preto zákonite objavujú aj tie nesprávne.

Keďže vek Vodnára je ešte v plienkach- chtiac nechtiac sa väčšina z nás snaží nájsť „chybu v systéme“ presnejšie chybu v inak správnej informácií…(a taktiež naopak: správnosť v hlúpostiach).

Internet neuľahčil prácu napríklad lekárom, ktorí napriek skúsenosti a dlhoročnému štúdiu čelia väčšine svojich pacientov, ktorá sa kvalifikovala titulom Dr. Čítalsomtonanete…

S neskúseným vekom Vodnára sa preto objavila snaha hľadať slaninu v makových buchtách. Verím, že to tvoj prípad nie je, avšak väčšine nestačí informácia, ktorú mu poskytne odborník. Kvôli internetu bude hľadať práve tú slaninu a zabudne na to podstatné.

Ako Ti vie pomôcť predošlý vek Rýb, ktorý sme za sebou zanechali?

To staré neznamená zlé… Vek Rýb nám zanechal jeden dôležitý odkaz a danosť. Je ňou viera.

Vek Rýb chce od teba aby si veril v seba a aby si dôveroval aj ľuďom, ktorí sa vyznajú v tom, čo robia. Ostatne stratíš drahocenný čas. A toho je akosi v rýchlom veku Vodnára primálo, lebo väčšina ho plytvá na nájdenie slaniny v makových buchtách.

Skrátka: 

Ten, kto si neverí, nikdy nedokáže veriť ani ostatným.– toto je odkaz veku Rýb. Ak sa rozprávaš s odborníkom, ktorému dôveruješ, čítaš si knihy od neho- prečo by si mu nemohol aj veriť? Nechám už na teba, či si vieru pripomenieš denne aj v novom veku, alebo nie.

Podľa mňa viera v seba znamená poznať svoje kladné aj záporné vlastnosti, byť triezvym, oprávnene aj kritickým voči sebe, nebáť sa zmien a zároveň mať rád seba samého ako celok, nájsť v sebe čosi magického…

…avšak, čo znamená podľa teba to, ak si človek verí?

Napíš mi svoj názor do komentárov.

4 Komenty

 1. tazka otazka-…veriť si, aj ked okolie Ti neverí…ísť si za svojim snom…opustit komfotnú zónu , mať pokoru ale aj priebojnost.

  1. Zoberme si to z pohľadu minulosti- pred 150 rokmi ak sa človek naučil čítať, písať počítať, veril si oveľa viac. Vedel síce, že neovláda všetko, napriek tomu sa vydal do sveta- skúsiť šťastie. Veril, že sa s ním udeje čosi dobrého aj napriek tomu, že zažíval to zlé.
   Dnes už v našich končinách je čítať, písať, počítať- úplne bežná schopnosť, vieru treba hľadať veru dlhšie v sebe, cez vlastnosti, schopnosti, dobré aj zlé… ale bude tam. 🙂

 2. Dieru do koláča vymýšľať ? Už je naozaj prederavené skoro všetko a aj tak sa točí a vracia základ k podstate a kvalite . Nie ag JPP .
  Človek je vždy človek a experimentovať zo sebou má svoje hranice , my nie sme na súčiastky , ktoré sa dajú kúpiť a iba tak vymeniť , ako neživé veci .
  Ovplývňovanie nefunkčným ponukami , reklama a tlačenie k plytvaniu , tu určite je to o jedincoch , aby sme sa nedali obalamutiť .
  Matka príroda má svoje pravidlá , prirodzený kolobeh , ktorý človek chce zmeniť , poškodzuje ho a táto energia sa vracia k ľuďom .

 3. Ak si človek verí …. mal by ustáť svoje vedomosti a nedať sa „odborníkovi,“ ktorý síce stojí vo funkcii, že je kvalifikovaný a vyzerá, že je vystupovaním naozaj špecialista na veci ktoré zastupuje… lebo po „oblbnutí“ a skočení mu na udičku zistíme, že je to len manipulátor, ktorému ide o jeho výhody a v podstate vieme viac, len naivne uveríme vynikajúcemu vonkajšiemu vystupovaniu a postaveniu osoby. /relatívne čerstvá skúsenosť s jedným špecialistom kynológom :D)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.