•  Astrológia. O Tebe. Zrozumiteľne.

Pluto, ktoré zmenilo pohyb počas noci- sa oprie celou svojou váhou do toho, aby boli jeho deti obdarované od Jupiteru, ktorý sa onedlho lúči so znamením Škorpióna.  Čiže pre škorpiónov a býkov sa začne FINÁLE, ale aj na ostatných čaká pekný mesiac.

Dnes zobudené Pluto (o 4:03 sa zobudilo) zamiešalo karty- presnejšie pôsobenia v kalendáriku. Počas týchto dní môžu škorpióni a býci zažiť osudotvorné (modré) pôsobenia. Čiže také, hlavne pozitívne udalosti, ktoré zapôsobia na dlhú trať na ich život. Od 1.októbra si môžu Kozorožci a Raci vydýchnuť, veď tým, že Pluto zmenilo svoj pohyb- ukázalo svoj úmysel. Presnejšie to, že on nechce nič zlého pre Saturnove deti. Preto zažijú svoje- inak osudotvorné obdobie- Kozorožci a Raci s dávkou EXTRA energie (nádej, či pomoc) počas prvého týždňa, ako sa Pluto zobudilo. Od 8.októbra potom prichádzajú osudotvorné modré pôsobenia, ktoré môžu byť v závislosti od príležitostí či skúšok pozitívne aj negatívne.

Čo sa týka ostatných dní a znamení: Strelci a Blíženci budú čoraz viac cítiť vo vzduchu Jupiterov návrat domov (8.novembra). Čo bude pre nich rozhodne pozitívne. Podobne sa bude cítiť aj Baran, Lev, Váhy a od konca mesiaca aj Vodnár. Čiže celkove nebudú mať dôvod sa sťažovať ani oni.

Čo znamená to červené pôsobenie od 31. pre Škorpiónov a Býkov- ktorí inak, lietajú v oblakoch?

Tým, že sa dnes Pluto zobudilo, zapôsobí aj na Jupiter. Nezabudni že v roku 2019 budú Pluto, Saturn a Jupiter stáť vedľa seba v znamení Kozorožca a nie je jedno v akom vzťahu budú medzi sebou. Jupiterovým záujmom je to, aby sa naňho Pluto nehnevalo, preto sa mu snaží zalichotiť- čo Pluto aj maximálne očakáva. Prakticky Jupiter daruje aj v posledných minútach pred zmenou znamenia Škorpiónom a Býkom– navyše o kúštik viac, než iným. Dobre, lenže… 31. sa Merkúr (ktorý je inak Jupiterovým partnerom- veď vládne Blížencom, ktorí sú oproti Strelcovi) skôr než Jupiter dostane do znamenia Strelca.

Poznáš ZLATÉ PRAVIDLO: každý si chráni to svoje. Napriek tomu, že Merkúr chápe taktické „podlizovanie sa“ od Jupiteru, povie mu, že čo je veľa to je veľa. Preto 31.októbra akonáhle vstúpi do znamenia Strelca pripomenie svojmu partnerovi, že je pomaly na čase sa venovať ich vlastným deťom (Strelcom a Blížencom). Merkúrove „manželské“ upozornenie pocítia Škorpióni a Býci. Našťastie len tí, ktorí počas posledného roka vyleteli príliš vysoko. Čiže červené pôsobenie sa od 31.októbra týka len tých Škorpiónov a Býkov, ktorí vynechali skromnosť a mysleli si, že im sa tam hore už nič zlého nemôže stať. Napriek tomu môžu….zažiť trpké skúsenosti Škorpióni a Býci, sediaci na privysokom konári.

Dobrá rada pre Škorpiónov a Býkov

Keďže je Pluto planétou pustenia, svoje darčeky viaže k tomu, aby si pustil to staré zlé, alebo nefunkčné. čiže počas nasledujícich piatich týždňov môžeš dostať najviac vtedy, ak urobíš miesto pre to nové. Oplatí sa od dnes zamyslieť nad vecami, ktoré si doteraz kvôli niečomu nedokázal pustiť. Podľa mňa už nedúfaj v to, že tieto veci sa nejak vyriešia, alebo uskutočnia. Pretože ak sa nevyriešili počas aktuálnych pôsobení, tak sa nevyriešia nikdy… zaberajú však cenné miesto. Chcem ťa preto povzbudiť k tomu, aby si sa čím skôr zbavil nefungujúcich starých zlých vecí, aby si urobil miesto pre to nové a lepšie.

Ešte niečo

počas Jupiterovho finále si môžeš zo zlatého podnosu zobrať čokoľvek. Ostaň však naďalej taký skromný a pokorný, aký si bol ešte pred darčekmi. Po 8.novemrbi budeš mať jedinú úlohu: vážiť si a podržať to, čo si počas posledného roka dostal.

Pohyby planét pre tento mesiac:

1.októbra sa Pluto zobudí

5.októbra Venuša zaradí spiatočku

10.októbra vstúpi Merkúr do znamenia škorpióna

23.októbra vstúpi Slnko do znamenia Škorpióna

31.októbra vstúpi Merkúr do znamenia Strelca

31.októbra sa Venuša vráti do znamenia Váh

1.októbra zobudené Pluto odštartuje tie zmeny, ktoré Kozorožci, Raci, Škorpióni a Býci už istý čas cítia.

5.októbra Venuša, ktorá zaradí spiatočku veľa vody nenamúti, veď už mala dostatok času k tomu, aby vzbudila túžby v škorpiónoch a v býkoch- ktoré im potom Jupiter pomôže aj naplniť.

10.októbra Merkúr a následne 23.októbra Slnko v škorpiónovi len viac zvýši Jupiterovu darovaciu náladu.

31.októbra podá Merkúr ochutnávku z toho dobrého, čo čaká na Strelcov a Blížencov.

31.októbra sa Venuša vráti do znamenia Váh a pripomenie Baranom a Váham, že je na čase si určiť svoje ciele, veď Jupiter zo Strelca bude aj ich podporovať.

autor: Gábor Buzsáki