•  Astrológia. O Tebe. Zrozumiteľne.

Dostali sme sa k jednému z najdôležitejších planetárnych pohybov roka. Jupiterov návrat domov osladí život Strelcom a Blížencom. Reč však bude aj o iných… Pozrime sa na to, v ako zmysle.

Napriek tomu, že Jupiter vstúpi 8.11. do znamenia Strelca- v kalendáriku nenájdeš dátum 8.novembra, 6. a 10.11. avšak už áno. Dôvodom je Pluto v znamení Kozorožca- hneď tomu budeš rozumieť.

Pluto ostro sleduje Jupiter, ktorý je pred zmenou znamenia. Popravde chce to, aby Jupiter daroval do poslednej chvíle- a ak sa dá aj po nej, jeho deťom: škorpiónom a býkom. Jupiter nie je hlúpy. Veľmi dobre vie, že 2.12.2019 bude mať rande s Plutom, a tak bez opýtania splní jeho želanie- preto skôr, než zmení znamenie bude len tak rozdávať svoje dary- hlavne pre ľudí so silnou črtou Škorpióna. Ešte 1-2 dní po tomto termíne tomu tak bude, ale len preto, aby sa Pluto cítilo celkom výnimočne. Jupiter sa totiž vôbec nechce hádať. Jeho záujmom je to, aby chránil svoje deti (strelcov a blížencov) a preto sa snaží zachovať dobrý vzťah s  Plutom aj po 2.12.2019. Kvôli tomu vidíš v kalendáriku posun 1-2 dní pri zmene znamenia planéty Jupiter. Čo sa týka červeného pôsobenia: 6.novembra sa Urán vráti do znamenia Barana. Preto majú byť Barani a Váhy pár dní opatrnými. Červené pôsobenie u Vodnárov je už iný príbeh a aj oveľa vážnejší… Po zmene znamenia planéty Jupiter sa Pluto upokojí, keďže sa nemuselo sklamať. Preto svoju pozornosť môže zamerať na svoje poslanie. Keďže je Pluto čoraz bližšie k 3.dekáde Kozorožca- pomaly môže začať pripravovať svoju zmenu znamenia v roku 2023 (vtedy vstúpi do znamenia Vodnára). Prakticky to znamená toľko, že zaseje tie semiačka, ktoré zmenia Vodnárom ich život po roku 2023. Tieto semiačka v každom prípade odkazujú na určitú radikálnu zmenu- a keďže nemáme radi zmenu (Vodnári, ktorí majú svoje zásady vryté do kameňa obzvlášť nie)- je toto pôsobenie červené. Nemali by sa zľaknúť- skôr byť pozornými. Hlavne spozornieť na také pôsobenia, ktoré by dokázali zapôsobiť na ich život na dlhé roky. Ak také spozorujú- a to môžu byť aj pozitívne veci- tak ide s najväčšou pravdepodobnosťou o Plutove semiačka, ktoré vyklíčia po roku 2023- čiže sa stanú realitou. Ak dovtedy negatívne semiačka neodstránia…

Strelci a Blíženci pozor!

8.novembra o 13:38 sa Jupiter vráti domov. Tým, že vstúpi do znamenia Strelca, začne rozdávať svoje dary svojim deťom: Strelcom a Blížencom.

Zlatým pravidlom je, že pôsobenie planéty sa zdvojnásobí ak sa nachádza vo svojom vlastnom znamení. Čiže jeho dary budú oveľa väčšie ako aj jeho trest pre tie svoje deti, ktoré nie sú hodné jeho lásky.

O čom sú jeho dary? Hlavne o tom, že otvorí také dvere, ktoré boli dovtedy zavreté. Inak povedané: teraz budeš mať najväčšiu šancu na to, aby si si splnil svoje sny a ciele. Vybrať si môžeš z dvoch možností: z toho dobrého a z toho ešte lepšieho. Pre to dobré nemusíš urobiť veľa- doslova ti to Jupiter hodí pod nos.  Pre to ešte lepšie chce od teba len toľko, aby si urobil prvý krok. Akonáhle prvý krok urobíš, ďalej ti už dodá on sám krídla.

O čom sú jeho tresty? Jupiterov trest je žiaľ jeden z najkrutejších, pretože je o tých pekných spomienkach, ktoré sa už nikdy nezopakujú. Zväčša ho obdržia tí, ktorí vďaka „úspechu“, čo dostali do daru zabudli na to, odkiaľ prišli. Jupiter využije ich slepotu a ponúkne im ďalšie a ďalšie kroky, ktoré budú lákavé s príchuťou úspechu. Výsledkom bude, že im VŠETKO zoberie. Ponechá im len spomienky, ktoré sa už nikdy nezopakujú.

Takže dobrá rada pre každého, hlavne však pre tých, ktorí majú Ascendent, Slnko alebo Mesiac v Strelcovi či v Blížencoch.

Medzi 8.11.2018- 2.12.2019 budeš bližšie ku svojim snom než kedykoľvek pred tým. K ich získaniu máš urobiť len jednu vec: poslať svoj šíp na svoju cestu- presnejšie urobiť prvý krok na ceste za tvojimi snami. Ako budeš videiť, po prvom kroku tie ďalšie prídu už ako po masle. Avšak… ani len náhodou nebuď namyslený kvôli svojim úspechom. Nech už dosiahneš čokoľvek, nikdy nezabudni na to, odkiaľ si prišiel. Ak dokážeš byť vďaka svojim úspechom naďalej človekom- môžeš si všetko ponechať. Ak nie, tak len svoje spomienky.

Ešte niečo! Nemáš len jeden luk a jeden šíp. Čiže teraz nebuď skromný. Smelo si urči kam máš namierené a pošli svoje šípy na ich cestu. Uchop každú príležitosť. Na jednu vec však dbaj: neuleť pod vplyvom úspechov spolu so svojim šípmi. Ak máš Jupiterovu knihu, rozhodne si ju opäť prečítaj krátko pred zmenou znamenia Jupiteru.

Pohyby planét pre tento mesiac:

6.11. sa Urán vráti do znamenia Barana

8.11. vstúpi Jupiter do znamenia Strelca

15.11. vstúpi Mars do znamenia Rýb

16.11. zmení Venuša pohyb na direktívny

17.11. zaradí Merkúr spiatočku

22.11. vstúpi Slnko do znamenia Strelca

25.11. zmení Neptún pohyb na direktívny

Ako môžeš vidieť, až 3 pomalé planéty zmenia znamenie, alebo pohyb, čiže nebude núdza o pôsobenia. Radu otvára 6.11. Urán, ktorý zmenou znamenia môže spôsobiť prekvapenia pre Baranov a Váhy. Oni by mali spozornieť na Uránove iskry- čiže na nápady a myšlienky, ktoré sa v nich vynoria z ničoho nič. To je totiž jediná šanca, aby obišli alebo aby zažili Uránove pôsobenia. Napríklad ak takáto iskra ukazuje, že vyhrajú v lote- mali by si ihneď kúpiť lístok a podať ho.

15.11. vstúpi Mars do znamenia Rýb. Toto už predpripraví Neptúnovo zobudenie sa po 25.11. Prakticky to znamená toľko, že sny rýb sa konečne stanú skutočnosťou. Nech už začnú čokoľvek, bude to mať úspech. Hlavne po 25.11.

16.11. Venuša zaradí direktívny pohyb v znamení Váh. Kvôli jej predošlému cúvajúcemu pohybu mohla vzbudiť vo Váhach a Baranoch túžby, ktoré viedli do slepých uličiek. Tomu bude koniec po 16.11.

17.11. zaradí Merkúr spiatočku. Tento pohyb našťastie pocítia len máloktorí. Oni budú mať pocit, že im veci idú pomalšie, kostrbatejšie. Trpezliví by mali byť do 6.decembra, vtedy totiž Merkúr zmení svoj pohyb.

22.11. vstúpi Slnko do znamenia Strelca. Vtedy zapne Jupiter svoje pôsobenie na vyššie obrátky a bude rozdávať svoje dary. ak si dovtedy ešte nenamieril svoj šíp až na Slnko- je na čase tak urobiť.

25.11. sa zobudí Neptún a ľuďom, ktorí veria v silu tvorenia myšlienkami ukáže, že zázraky ešte existujú.

Gábor Buzsáki

20 Komenty

 1. Editka chcem sa spytat ci budem pocitovat vplyv Jupitera – znamenie Strelca mam v 6.dome , ale je uzavrete ( tento dom mi zacina v skorpionovi a konci v kozorozcovi)…no mam tam v Strelcovi 3 planety (Uran, Neptun, Venusa).
  Dakujem.

  1. Pôsobenie budeš cítiť a budeš mu rozumieť len ty- okolitý svet nie. Témy 6.domu, hlavne: zdravie, práca.

 2. Editka, ked som narodena na hranici barana a byka ako sa to prejavi ?

  1. Nie si na hranici Ľubka. 🙂 Slnkom si Býk, Merkúr máš v Baranovi- preto môžeš v sebe cítiť kúsok z Barana. (mám pred sebou tvoj horoskop narodenia)
   podstata: kvôli Merkúru nezabudni že mlčať zlato- medzi 6.11.-13.11. jednoznačne.
   …aj tak ti Urán dodá iskry, že o akú tému rozhovoru či podobne pôjde. Pozri si hlavne dom, ktorý sa u teba začína v Baranovi (8.dom, kde je inak okrem iného aj tá výhra v lote…takže pozoruj iskry!)

 3. dobrý den milá Editko já mám také Střelce 6.dům a 8.11. v 8.30. si jdu nechat vytrhnout 2 kořeny…zvládnu to? narozena 15.8.1949 ve 4.05…děkuji a přeji krásný listopadový měsíc

  1. V 6.dome bude už jednoznačne pomáhať 8.11., takže áno-zvládnete to. V ten deň je Mesiac v škorpiónovi- veľmi vhodný dátum na takéto zákroky. (doslova to celé môže prebehnúť rýchlejšie než si myslíte…)
   Keďže ste Lev- tie korene budú kráľovské (celkovo máte zuby kráľovské)- svojho zubára tým určite potešíte, pretože niečo také sa len tak nevidí… 🙂

 4. Dobrý večer, chcem sa opýtať, mám si dávať v práci na niekoho pozor? Mám tam neprajníkov?

  1. Ťažko povedať bez toho, aby som o Vás čokoľvek vedela (z astrologického hľadiska dátum, miesto a čas narodenia). Takže neviem zodpovedať túto otázku.

 5. A ako na tom prosím budú Raci ja som narodená 12.7.1992 no a mám pred sebou dosť veľa životných skúšok/ciest/riešení v podstate neviem ktorou sa vybrať sledujem to tu ale veľmi tomu nerozumiem smiem vás poprosiť o radu?

  1. Ťažko povedať takto do neznáma (bez času a miesta narodenia sa nedá určiť horoskop narodenia). Avšak Rak… veľakrát dáte viac na srdce než na triezvy rozum- aj keď ho máte lepší než ktokoľvek… iným poradíte ľahko a rozumne (zdravý sedliacky rozum) sebe však dávate srdce do popredia. Skúste teraz pre zmenu skvelý rozum.

   1. Ďakujem veľmi pekne 13:45 a miesto narodenia Bratislava práve teraz sú také otázky že viac dávam na srdce než rozum ale to len preto že to je otázka aj ďalekej budúcnosti.

 6. Dobrý večer prajem, chcem sa spýtať ako bude na tom Baran nar. 21.3.1972 Adriana a Váhy Rudolf nar. 9.10.1972.Sme manželia a teraz to nieje veľmi ružové medzi nami.

 7. Ahoj Drahoslava 10.12.1977 cas 6.00h Kosice. Podla vasich vykladov posobeni aj v kalendariku mi vela sedi a vychadza.. akurat sa neviem orientovat kde v dome som,ascendent atd. Na co sa sustredit pri zmenach smeru planet. Dakujem srdecne.

 8. Ahoj Editka baran 3 dom 4 dom jupiter byk 5 dom merkur a blizenci co mam cakat ….🤔Andrea

 9. milá Editko…moc Vám děkuji a ani nevíte,jak jste mě potěšila…vážím si Vašeho času…♥

 10. Moj datum narodenia je 19.1.1970a niekedy neviem coho sa mam drzat..ci rad pre kozorozca alebo vodnara..niekedy mam pocit ze som viac vodnar.

 11. Dobrý večer, prosím Vás ja som rak ale ascendent mám strelca aké to bude? ďakujem

 12. Dobrý večer Editka, Zuzana, 6.11.1965, 7.55 hod,., Trnava, cítim že niečo mám zmeniť, môžem poprosiť, že čo má čaká? Dakujem

 13. Dobry den, pisete, ze Vodnari sa nemaju zlaknut,ale maju zbystrit pozornost,ale ma trosku vylakala posledna veta „ak negativne semiacka dovtedy neodstrania…“,mozete mi to trosku vysvetlit,dakujem