•  Astrológia. O Tebe. Zrozumiteľne.

Zmena znamenia planéty Pluto v roku 2008 bolo nepochybne začiatkom nového prerozdelenia sveta. Zmenou znamenia planéty Urán sme sa dostali k ďalšej stanici vrámci prerozdelenia. S tým rozdielom, že prerozdelenie hmotných prameňov sa teraz bude týkať už aj osobných osudov…

(úryvok z kalendárika pre rok 2018. Kalendárik a jeho podrobný návod k používaniu je dostupný každý rok do marca. Kalendárik pre rok 2019 bude dostupný od novembra tohto roka.)

Ako môžeš vidieť, tento mesiac bude veľa červenej, ktorá nabáda k opatrnosti. Dôvodom je URÁN, ktorý po 15.máji pošteklí jednu z našich najdôležitejších životných oblastí: financie. Respektíve teraz sa začnú tie 7-8 rokov trvajúce procesy, ktoré mnohým z nás zmenia finančnú situáciu.

Urán vstupujúci do Býka toto môže urobiť troma spôsobmi, kedy urobí:

 • z chudobného bohatého
 • z bohatého chudobného
 • z chudobnejšieho ešte chudobnejšieho alebo z bohatšieho ešte bohatšieho

Posledná verzia, ktorá sa bude týkať 80% ľudí ukazuje podstatu Uránovho pôsobenia. Aký je URÁN? Urán je planétou rozdielov. On je najextravagantnejším zo všetkých a preto sa snaží cez svoje pôsobenia urobiť všetko preto, aby vrámci dotknutých oblastí zvýšil tieto rozdielnosti.  Takže, preto urobí vrámci znamenia Býka spoločenské rozdiely.

Viem, znie to smutne. Avšak pre teba to nemôže byť smutné! Bude však pre tých, ktorí o tom všetkom nevedia- ani o tom, čo by mali robiť s pôsobeniami, ktoré ich vtedy a tam postretnú. Ty to však budeš hneď teraz vedieť.

Pravdou je, že z horoskopu narodenia sa dá vidieť, ktorá z týchto 3 verzií sa ťa môže týkať, avšak nemusíš lúštiť svoj horoskop. Veď máš vždy pri sebe svoju Lunu, ktorá na všetko pozná odpoveď- len si treba všímať jej náznaky.

Je pravda, že Urán je najextravagantnejšou planétou, ale zároveň je aj najkorektnejšou zo všetkých.

(Buď pozorný prosím, prichádza dôležitá časť.)

Urán je jedinou planétou, ktorá naznačí udalosti, ktoré sa chystá vyvolať v danej životnej oblasti. Čiže dáva šancu na to, aby sme udalosti, ktoré má v pláne zažili, alebo sa im vyhli. Čo to znamená? Toľko, že negatívnym udalostiam od Uránu sa dá vyhnúť, ak sme pozorní a ak zareagujeme IHNEĎ.

Keďže vstúpi do znamenia Býka, ostaňme pri jednom príklade s peniazmi.

Sedíš v autobuse a prebleskne ti hlavou, ako sa vidíš, že v neďalekom nákupnom centre- kde denne prechádzaš okolo jedného stánku- si kupuješ stierací žreb a vyhrávaš hlavnú výhru. Toľko ti prebleskne hlavou. Vystúpiš z autobusu a ideš nakupovať do nákupného centra. Ak si spozornel na to, čo ti preblesklo hlavou… tak si v tom stánku kúpiš stierací žreb a vyhráš prvú cenu. Ak nespozornieš na to, čo ti preblesklo hlavou, tak prejdeš popri stánku a vtedy si niekto iný kúpi stierací žreb a vyhrá prvú cenu- namiesto teba.

To isté sa deje v prípade negatívnych „filmov“ v hlave. Napríklad, keď si sadáš do svojho auta a ktoré si si kúpil zo svojich úspor a vidíš, že sa stane nehoda a tvoje auto sa rozbije. Ak zareaguješ na tento krátky „film“ vo svojej hlave, tak pribrzdíš, následne ťa predbehne iné auto, ktoré pred tvojimi očami utrpí nehodu- namiesto teba.

Toto sú krajné príklady, ale dobre znázorňujú URÁNOVE krátke filmy ako aj dôležitosť okamžitej reakcie na ne.

Podstata:

neviem, či budeš mať takéto krátke filmy. To však áno, že ak ich budeš mať, ihneď na ne zareaguj. Toto je totiž jediný istý spôsob ako zažiť Uránove pôsobenie, alebo ako sa mu vyhnúť.

Uránove krátke filmy si ťa môžu nájsť kedykoľvek a kdekoľvek- aj počas snov.

(napríklad keď sa prisnijú loto čísla). Tieto filmy sú veľmi krátke a veľmi reálne. Spravidla vrámci nich vidíš konkrétnu udalosť- ktorá sa odohrá behom pár sekúnd. Ľudia, ktorí sa dostali do ohrozenia života často rozprávali o tom, že sa im pred očami prebleskol film ich života. Tak, toto sú Uránove krátke filmy.

Neexistujú opravné skúšky. Uránové krátke filmy môžeš vidieť len raz a reagovať na ne len raz.

Teraz už vieš, na čo si máš dávať pozor ohľadom URÁNU, ako aj to, že vrámci znamenia Býka sa tieto krátke filmy budú týkať hlavne financií. Zároveň neočakávaj priveľa filmov. Ani preto nie, lebo už jeden takýto film dokáže radikálne zmeniť tvoj život. Mysli na čísla v lote, ktoré sa ti môžu prisniť…:)

Planetárne pohyby mesiaca:

13.mája vstúpi Merkúr do znamenia Býka

15.mája vstúpi URÁN do znamenia Býka

16. mája vstúpi Mars do znamenia Vodnára

19.mája vstúpi venuša do znamenia Raka

21.mája vstúpi Slnko do znamenia Blížencov

30.mája vstúpi Merkúr do znamenia Blížencov

Takže, boli sme pri tom, že 15.mája vstúpi URÁN do znamenia Býka. Inak, v mesačnom prehľade preto vidíš pri znamení Barana a Váh červené pôsobenia, lebo skôr, než Urán zanechá znamenie, trocha ešte bude premietať Baranom a Váham.

Pred zmenou znamenia Uránu 13.mája vstúpi Merkúr do znamenia Býka. Svojou zmenou znamenia podporí krátke filmy od Uránu- aj preto sme sa téme venovali podrobnejšie. Ostatne bude zemitý Merkúr priaznivo pôsobiť na zmýšľanie tých, ktorí majú zemitý (Býk, Panna, Kozorožec) a vodný Merkúr (Rak, Škorpión, Ryby).

16.mája vstúpi Mars do znamenia vodnára– ktoré je ovládané Uránom. Toto ešte viac znásobí Uránovo pôsobenie. Zároveň dodá extra energiu tým, ktorí majú vzdušný (Blíženci, Váhy, Vodnár) alebo ohnivý Mars (Baran, Lev, Strelec).

19.mája vstúpi Venuša do znamenia Raka. Toto je skvelá správa pre zrodencov Raka a Kozorožca, ktorým bude Venuša lichotiť reálnymi darčekmi- a toto všetko môže robiť slobodne, veď Saturn spolu s Plutom už dávno spia.

21.mája vstúpi Slnko do znamenia Blížencov. Ďalšia dobrá správa. Pred novemborvou zmenou znamenia planéty Jupiter je toto posledná príležitosť, aby mohlo Slnko osvetliť znamenie Blížencov a k nemu protiľahlých Strelcov. Čo to znamená? To, že Slnko dá ochutnávku z toho dobrého čo od novembra na Strelcov a Blížencov aj čaká. Povedzme to tak, že po ťažkostiach posledných rokov sa odteraz Blíženci a Strelci budú znova dobre cítiť vo svojej koži.

30.mája vstúpi Merkúr do znamenia Blížencov. Toto zapôsobí pozitívne na myšlienky tých, ktorí majú vzdušný (Blíženci, Váhy, Vodnár) alebo ohnivý Merkúr (Baran, Lev, Strelec).

autor: Gábor Buzsáki

12 Komenty

 1. Prosím,čo mám pozerať v horoskope narodenia,aby som vedela,ktorá z 3 možností sa týka mňa?Ďakujem

  1. Netreba to komplikovať- preblesknutia si pozerajte, ak sa objavia. Horoskop narodenia je dobrá pomôcka, no všetkého veľa škodí, netreba to preháňať. Dajte na cit a všetko bude v poriadku.

 2. Ďakujem,aj mňa by to zaujimalo čo ovplyni uran 1.dom škorpion a X.dom škorpion.1.dom je moja osobnosť X.dom je kariera, povolanie.ďakujem,prajem pekny deň ☺

 3. Ascendent mam v baranovi a byk je uzavrete znamenie takisto v prvom dome. Znamena to, ze Uran ma moze obdarovat “viziou” pred zmenou znamenia a aj po nej? A ze sa tato vizia moze tykat veci viditelne aj neviditelne mojich?
  Dakujem!

 4. Mňa by zaujímal ako ovplyvni tranzitujuci uran v bykovi môjho natálneho urana v škorpionovi a v treťom dome. Viem že Uran je skôr generačná planéta ale predsa opozícia ?!

 5. Ahoj Editka ja som mala sen z nedele na pondelok ze dostanem sumu 1322 EUR nečakane už to môžem brat ako Uranov “krátky film” ďakujem mne to tak príde 🙂

 6. Krasny den Editka prajem.Uran 7.dom v škorpion, acs.Byk 1.dom.Moja otazocka znie, čo mozem ocakavat? Aj ked moje pocity a kratke filmy, naznacuju predzvest toho najpozitivnejsieho, no rada by som vedela Vas pohlad na vec.
  Mars 6.dom vo Vahe a Merkur 3.dom Rak.
  Ďakujem za odpoved a prajwm krasny slnecny den 😊

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.