•  Astrológia. O Tebe. Zrozumiteľne.

Celý čas má poranené kolienko, kríva, trápi sa- no predsa je rovnako silný, ako ostatné planéty. Navyše za ním všetci chodia pre radu. Reč bude o Chiróne- kúsok z neho máš aj ty v sebe a v tomto článku ti chcem ukázať silu jeho vlastností, ktoré niekde v tebe driemu.

Celkove Chirón nepatrí medzi obľúbené planéty. Predstav si ho tak, že ešte zamlada dostal šípom do kolena, takže celý čas kríva. Aby to nestačilo, poranil ho jeho vlastný žiak. Či sa naňho hneval? Asi nie. Skôr sa snažil celý život nájsť liek na svoje poranené kolienko.

Či ho našiel?

Kdeže! 🙂 Seba nedokázal dať do poriadku- avšak, kým hľadal liek na svoje kolienko- našiel tisíce spôsobov, ako vyliečiť čosi iného- niekomu inému.

Chirón bol až taký sebaobetavý, že ochutnal v prírode všetky rastliny či bylinky v snahe nájsť úľavu od bolesti pre svoje koleno. Ako už vieme, úľavu pre seba nenašiel- no počas tejto ochutnávky sa párkrát priotrávil. Čo že je to taká malá otravôčka pre mytologického boha jeho kalibru?

Po čase ho zrejme toto objavovanie liečivých (a otravných) schopností našej prírody začalo baviť a stal sa z neho známy lekár, ale aj veľmi múdry kentaur (podľa mytológie bol spolovice kôň a spolovice človek).

Ako plynul čas, Chirón sa zmieril so svojim poraneným kolienkom. To však nie je koniec príbehu…jeho odkaz totiž dodnes žije aj v tvojom horoskope narodenia.

Tam, kde stojí Chirón v tvojom horoskope narodenia a oblasti, ktoré ovláda:

 • máš tiež poranené „kolienko“ čiže určitú bolesť
 • hľadáš pre seba liek v týchto oblastiach, no OSUD si z teba uťahuje a nájdeš milión odpovedí a riešení pre iných (pre seba ani len náplasť na pľuzgier, nie že niečo na to „bohovské“ kolienko)
 • často sa v danej oblasti priotráviš- buď ťa otravujú ľudia, skúsenosti (vždy zlé), nedostatok, alebo iné chuťovky
 • napriek tomu akosi v hĺbke duše cítiš, že to tak má byť (a tu prichádza podstata a Chirónova opora pre teba)

Chirón je totiž tak dokonalý, aký je. Je rovnako silný, ako ostatné planéty- rovnako vážený a mocný. Akonáhle prijal fakt, že jeho poranené kolienko je vlastne jeho súčasťou…

…sa vlastne nič extra neudialo. Nevyliečil sa, nenastali zázraky- no on prestal konečne stresovať a naháňať liek pre seba. Zmena prebehla len v jeho vnímaní. Takže- navonok nič extra s tým kolenom avšak pokoj na duši je na nezaplatenie.

Preto:

ak budeš mať niekedy pocit, že si ako Quasimodo (alebo čosi horšieho) spomeň si na Chirón vo svojom horoskope narodenia. Ani on nechce byť niekým iným. Takto je dokonalý- so svojimi chybami.

Ak jeho vybrali velikáni našej slnečnej sústavy ako jedného z členov medzi seba- prečo si myslíš, že tvoje poranené kolienko si nikto neobľúbi?

Chirón Ti vždy odkazuje to: že dokonalosť je síce fajn, no nedokonalosť je rovnako prirodzená. A to je už veľká úľava pre dušu.

14 Komenty

 1. Editka, také presné, ďakujem 🙂 Tiež pri hľadaní liekov pre seba nachádzam tisíc odpovedí pre iných… akosi mi ten Cheiron prischol 🙂

 2. Wau, vdaka, takze uz mi je to jasne, kedze ho mam v druhom dome….len bohuzial aj s tuziacou Venusou…co uz, ja som zmierena, este keby sa rak aj ona zmierila s osudom a necakala na zazrak 🤣

  1. Venuša tam nie je zlá 🙂 ona je krasotinka, takže Chirón bude pre ňu s radosťou hľadať liek- napokon ho aj nájde a Venušine potreby sa naplnia- len ako vždy, treba mu dať čas, kým nájde liek pre niekoho iného (=pre potreby Venuše).

 3. Dobrý deň Editka,
  keď ho mám v 9 dome v baranovi ale Retrográdneho. Platí to aj tak? A pocit spravodlivosti ako? Len si povzdychnúť a ísť ďalej?
  Ďakujem

  1. Áno- Chirón je často retro. Toto postavenie ukazuje, že treba niečo pustiť z minulosti. Bude to určitý pokus o liečbu toho kolena, ktorý sa skončil nedobre a koleno bolelo ešte viac v oblasti spravodlivosti, alebo zahraničia, kurzov atď. Akonáhle pustíte to staré nevydarené- môže Chirón hľadať ďalej.

 4. Editka,velmi pekne dakujem za clanok.Mam ho v 1.dome, asc.Byk.
  Pri citani som mala pocit, ze pisete o mojom zivote.Ako site na mna.
  Tiez som sa zmierila so svojim poranenym kolienkom a casom si zvykla na fakt, ze dokazem pomoct komukolvek,poradit, ale liek na svoje kolienko nenachadzam😊
  Ano, zmena prebehla v mojom vnimani.
  Ked je mi tazko, poviem si: preco si osud zo mna striela?, asi to tak ma byt.

  Vzdy som obdivovala kentaurov, uz viem preco☺
  Este raz dakujem.

  1. …a vedeli ste, že Chirón mal za manželku jednu z najkrajších z Nýmf? 🙂 Navyše mali spolu 3 deti. +Chirón mal viacerých žiakov.
   Chirón na ascendente je silne prítomný vrámci osobnosti- a tak ako si aj Chirón našiel svojich, objavia sa aj okolo Vás.

   1. Nie Editka, nevedela.Ďakujem za info😉
    Ano,tych žiakov už bolo hodne.A nie je nič krajšie,ako ich vďaka a radosť.
    No mojim najstarším žiakom, je môj muž🙄Čiže mojim najväčším víťazstvom bude on,aj ked je to dost vyčerpávajúce, no už len pár krokov.😊Je hrejúce na srdci, keď počujem od ľudí aké zázraky som na jeho osobnosti previedla.

    Ďakukem Editka,za všetky Vaše články.Pomáhajú mi kráčat vpred.A nie len mne☺
    Tak nech sa objavia aj okolo mňa😉budem čakať.

 5. Ja mam Chirona urcite vo vztahoch. Stale niekomu pomaham / racica / a ja sama krivam. Nenachadzam liek..

 6. Som strelec čiže kentaurus v znamení…Chirón 1.dom v Baranovi s Marsom a ešte aj ACS v Rybách…predpokladám že mám vyliečiť svoje dotknuté a ublížené tvrdohlavé ego…Ďakujem za krásny článok…

 7. Pozdravujem Vás Editka, môj ascendent je Panna a jej vládcu Chiróna mám na prelome 11.a 12.domu ako to mám chápať? Ďakujem pekne za odpoveď.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.