•  Astrológia. O Tebe. Zrozumiteľne.

Aj keď sa nám to na prvý pohľad nezdá- žijeme v šťastnej krajine. Skôr, než si budete myslieť, že som stratila rozum a vidím svet cez ružové okuliare- posvietime si na fakty.

Každý z nás dobre vie, že krajnosti nie sú najlepšou voľbou v živote. Ak si prečítame, alebo vypočujeme skúsenosti s ľuďmi, ktorí stoja na vrchole slávy, nájdeme prekvapivú informáciu:

Chýba im pocit šťastia zo života. Väčšina úspešných a bohatých ľudí od podnikateľov s veľkým zárobkom, až po filmové hviezdy svetových rozmerov- postráda šťastie.

Rovnaké nešťastie môžu cítiť tí, ktorí sú na druhej strane- vrámci druhej krajnosti. Ľudia, ktorí žijú v oblastiach, kde sa cítia v ohrození-  kde žijú zo dňa na deň. Zápasia väčšinou s nedostatkom vody, potravy, alebo bezpečia.

Tieto krajnosti veľmi pekne znázorňuje nasledujúca pyramída

Ružová aj fialová na pyramíde sú oblasťami, kde väčšine chýba pocit šťastia. Prečo?

Pretože ak máte moc nad svojim životom (peniaze, čas, môžete si vyberať medziľudské vzťahy)- tak už niet kam sa posúvať ďalej. (krajnosť na vrchole)

Zároveň, keď má človek ako-tak uspokojené základné potreby- vie sa najesť, napiť sa čistej vody a dopriať si spánok- tak veľmi ho tento boj o život veľmi vyčerpáva. Kvôli nemu väčšina nevidí vyššie stupienky.(krajnosť na spodku)

Teraz sa pozrime na našu krajinu.

(Dajte na svoje pocity.)

Kam by ste nás zaradili? Môžeme celkove patriť do žltej až zelenej oblasti?

Vieme, že niekam patríme- a zároveň máme možnosť žiť v hojnosti. Stačí, ak si otvoríte chladničku, alebo sa pozriete na svoj mobil, šaty- alebo na možnosť si dopriať dovolenku, či ísť do kina s milovanými ľuďmi a podobne.

Nevýhodou vysoko-vyspelých krajín je, že priveľa rozmýšľajú. Nevýhodou chudobných krají ne to, že ich riadia len ich potreby.

Čo myslíte- sme naozaj šťastnou krajinou? Podľa mňa, áno.

Nikdy sa nehanbite na svoje danosti- Slovensko totiž ešte má výšiny, ktoré chce zdolať. Máme rovnako aj zem pod nohami, ktorá nám nedovolí odtrhnúť sa od reality.

Napokon- niekde aj cítime, že život nie je len akési šplhanie sa hore či dole po rebríku spokojnosti. Cítime, že je v ňom určitá cyklickosť.

Cyklickosti sa venuje aj jeden z našich ochrancov na oblohe. Je ním Saturn. Prečítajte si knihu o ňom, tu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.