•  Astrológia. O Tebe. Zrozumiteľne.

So zlou náladou je jediný problém: to, keď sa jej poddáme a nepokúsime sa jej vzdorovať. Pričom, s trochou „jemného ladenia“ sa dá ľahko zvládnuť.

Náladu nášho každodenného života určuje 5 rýchlych planét. Z ich aktuálnej polohy môžeme vyvodiť:

• čo hýbe našim egom (Slnko)

• z akého uhla pohľadu sa dívame na veci (Mesiac)

• čo nás zaujíma (Merkúr)

• po čom túžime (Venuša)

• kde sme ochotní konať (Mars)

Napríklad, ak sa tvoje Slnko pohybuje nad tvojim 2.domom, tak cez určité veci spojené s financiami podpichuje tvoje ego. Ak sa tvoj Mesiac nachádza v tvojom X.dome, tak sa na všetko pozeráš z kariérneho uhla pohladu. Keď sa pohybuje Merkúr nad 6.domom, budú ťa zaujímať témy ohľadom zdravia, v prípade Venuše nad I.domom máš túžbu zmeniť svoj výzor. Na menšiu cestu, či kurz si pripravený kedykoľvek vyštartovať, ak je Mars nad tvojim 3.domom. Atď.

Čiže, ak si vytiahneš svoj horoskop narodenia a pozrieš si aktuálnu efemeridu, zistíš, kde sa 5 rýchlych planét nachádza a odkiaľ vplývajú na tvoju náladu.

Ak toto pôsobenie nepociťuješ najlepšie- sprav jemné ladenie podľa nasledovného:

…najprv mysli na to, že zo všetkých je najrýchlejšia Luna, čiže v priebehu niekoľkých dní, alebo hodín zmení znamenie, prejde do iného domu v tvojom horoskope narodenia- veci uvidíš úplne inak, možno oveľa pozitívnejšie.

Ak by toto nepomohlo, nič to! Jednoducho si pozri v efemeride, kedy zmení ďalšia rýchla planéta znamenie- ich zmena zmení aj tvoj postoj.

Na čo ťa chcem naviesť?

Na to, že ak si smutný nezabudni, že planéty nie sú zabetónované. Neustále sa pohybujú vpred, až kým sa tvoj zlá nálada nevytratí.

Poznámka: Ak ma postretne čosi zlého a stratím náladu (čo sa mi stáva často kvôli môjmu ascendentu v Rakovi) ako prvé si vždy pozriem: kedy zmení Luna znamenie? Vždy mi napadne- neoplatí sa, aby som stresoval, alebo sa trápil, pretože o XY hodín budem danú vec vidieť aj tak inak. Od tohto momentu mám len jednu úlohu: držať na uzde svoj Mars. Dosiahnuť u neho to, aby som kvôli svojej momentálnej zlej nálade neurobil nejakú somarinu.  (Voľakedy mi to šlo ťažšie, dnes už oveľa lepšie.)

Podstata je tá, že tak ako sa mení poloha planét na oblohe sa zmenia aj veci navôkol nás. Tak, ako rýchlo si ťa našla zlá nálada, tak rýchlo aj odíde- len maj trpezlivosť to vyčkať. Mne pomáha, že sa vyznám v efemeride…

Gábor Buzsáki

1 Comment

  1. Ďakujem za krásny a poučný príspevok 🙂 Mňa teda, paradoxne, drží na uzde môj Mars – kým sa rozhýbe k akcii, tisíckrát si prehrá rôzne alternatívy, ako by som mohla situáciu vyriešiť, čo komu prinesie, ako ovplyvní všetkých ľudí v mojom okolí a nakoniec zistím, že sa zatiaľ veľa zmenilo a môj Mars ešte stále váha. Tu sa skôr potrebujem naučiť, ako ho prinútiť konať 🙂 Vlastne neviem, na koho sa môžem spoľahnúť – Venuša je dosť nevenušovská, Luna úplne antilunovská, Mars pohodlný 😀

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.