•  Astrológia. O Tebe. Zrozumiteľne.

Zdanlivo najnáročnejšou časťou horoskopu narodenia sú aspekty. Sú – podľa tradičného členenia- ľahké a ťažké, aj keď až taký veľký rozdiel medzi nimi nie je, keďže každý pôsobí tak isto, len sa mení ich obal…

Rovnako, ako sa dieťa Býk v škole naučí to- kto má aké vreckové, si osvoja aj tí, ktorí sa učia astrológiu to, že červené aspekty sú zlé, zelené sú dobré.

Nuž…

nie je to celkom tak.

Aspekty v horoskope narodenia sú ako korene. Čiže je to naozaj jedno, či ide o modrú konjunkciu, zelený trigon, sextil alebo červený kvadrát či opozíciu- pomocou nich sa totiž držíš životných oblastí, príležitostí ako aj iných ľudí.

Existuje čosi „horšieho“ než aspekt považovaný za „najhorší“- je ním to, ak je planéta bez aspektu…

Poznáme 2 stavy v tomto smere: bezaspektový a všetky ostatné.

Skôr, než sa dostaneme k tým ostatným,
netreba mať obavy, ak by aj niektorá z tvojich planét nevytvárala uhol s inou planétou. V takomto prípade je daná planéta odkázaná sama na seba. Čiže nemôže očakávať žiadnu pomoc od okolitého sveta- len od teba. Verí v tvoje nadanie, chcenie a usilovnosť. Inak povedné: v dome, ktorý je ovládaný planétou bez aspektu si máš príležitosti vytvoriť ty sám.

Pozrime sa na všetky ostatné:

Konjunkcia ( 0°): kľúčové slovo je: rovnováha.

Nech máš už akúkoľvek planétu v konjunkcii, treba sa naučiť ich spravodlivo vyvažovať.

Sextil (60°): kľúčové slovo: všimnúť si a konať. 

Príležitosti, ktoré Ti ponúka si musíš všimnúť a urobiť patričné kroky. Dary, ktoré tak získaš si môžeš navždy ponechať, pretože si niečo pre ne aj urobil.

Kvadrát (90°) kľúčové slovo: facka a kľúč.

Vytvára počas dlhých rokov skúšky, kým jedného dňa predloží zaslúženú odmenu: kľúč získaný Tvojimi skúsenosťami. Vďaka nemu môžeš odomknúť také dvere, ktoré by si si pred tým ani len nevšimol. Nie darmo majú najúspešnejší ľudia vo svojich horoskopoch veľa kvadrátov, čiže: kľúčov.

Trigon (120°) kľúčové slovo: hojdačka.

To je presne ten, ktorý ťa posadí do hojdačky a ty mu uveríš, že niektoré veci v živote ti proste patria. Aby si tomu aj uveril, bez väčšej námahy od neho dostávaš dary, ale len po istú dobu. Keď sa už hojdáš dostatočnou rýchlosťou- čiže, vtedy, keď už berieš jeho dary za samozrejmosť, sa pozrie, ako veľmi si ich vážiš. Ak si ich nevážiš vôbec…tak ti udelí najkrutejší trest a ostanú ti len pekné spomienky na staré dobré časy a nikdy sa nezopakujúce príležitosti.

Opozícia (180°) kľúčové slovo: stotožnenie sa a pustenie.

V prípade proti sebe stojacich planét sa musíš s jednou z nich stotožniť. A to počas dlhšej doby, čo môžu byť roky aj desaťročia. Kým raz príde čas, keď treba urobiť zmenu, pustiť to staré a prehupnúť sa na protiľahlú stranu- pre nové stotožnenie sa. Budeš vedieť (resp. cítiť), kedy tak treba urobiť. Ak nepustíš, odmena nebude, ak pustíš, tak ťa na druhej strane čaká taký dar o ktorom sa ti ani len nesnívalo.

Ako vidíš, veľký rozdiel medzi planetárnymi uhlami nie je, keďže každý z nich má svoje dary. A tie sú spojene s niečím veľmi podstatným:
…..s prekonaním samého seba.

Najdôležitejší odkaz aspektov: nič nie je zadarmo- všetko ale môže byť tvoje, ak sa budeš činiť.

Gábor Buzsáki

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.