•  Astrológia. O Tebe. Zrozumiteľne.

Naše dobré vlastnosti máme v podstate v láske a preto si ich aj chránime. Čo však s vlastnosťami, ktoré považujeme za zlé a chybné? Túžba vymeniť na sebe niečo sa neobjavuje len vo výzore- ale aj vrámci našej povahy, aspoň raz za čas u každého z nás. 

Zdá sa nám, že iní sú lepší a veľakrát začneme porovnávať to svoje, so susedovým „trávnikom“. Ten sa nám zdá totiž vždy zelenší.

Potrebujeme však naozaj výmenu niečoho na sebe?

Poďme sa pozrieť na túto otázku pomocou astrológie!

Keďže našim najlepším informátorom je Merkúr- posvietime si práve na neho. Ktorý Merkúr je najlepší- existuje vôbec niečo takého?

Znamenie Tvojho Merkúru napovedá- akým spôsobom informácie zbieraš, ale aj to- ako ich najradšej zdieľaš.

Mnohý sa nazdávajú (mylne), že ten ich Merkúr je akýsi vadný. Pričom si stačí len spomenúť na ten trávnik za susedovým plotom a hneď bude jasné, že:

…Tvoj spôsob myslenia nie je zlý, len funguje inak.

Ak niečo funguje inak- prvé čo urobíme je, že sa pozrieme na návod na používanie. Nájdi si svoje znamenie Merkúru. Tvoj Merkúr totiž nepotrebuje výmenu, ale to- aby si spoznal ako finguje. Napokon aj vďaka nemu spoznáš a budeš mať viac v láske seba samého.

Merkúr v ohnivých znameniach (v Baranovi, v Levovi, v Strelcovi) má rád keď sa hovorí jasne, stručne, výsnižne. Takto aj komunikuje a takto najradšej informácie aj prijíma. Jeho silou je to- že k informáciám nepriraďuje pocity. Chce totiž rýchlu odpoveď a vie dať aj rýchle riešenie. Rozpráva tak, ako to srdce diktuje. Ak máš Merkúr v ohnivom znamení nezabudni: tvoja promptnosť, trefnosť a štýl odpovede sú tvojimi silnými stránkami. Tieto prednosti zúžitkuj vrámci geniálnych nových nápadov a rýchleho realizovania- vyhneš sa tak tomu, aby sa okolie urazilo (bez toho, aby si poznal príčinu).

Merkúr v zemitých znameniach (v Býkovi, v Panne, v Kozorožcovi) má rád overovanie a postupnosť. Čo by bolo vrámci overovania lepšie než modelové situácie? Zemitý Merkúr si preto s obľubou predstavuje najhoršie možné scenáre. Nie preto, aby ho okolie považovalo za „bubáka“ ale preto, aby na tieto situácie našiel aj odpoveď. Zemitý Merkúr je racionálny- spoľahni sa na svoju triezvosť a faktickosť. (hlavne ak riešiš tie najhoršie scenáre vo svojej hlave- vyhneš sa tak zbytočným obavám.)

Merkúr vo vzdušných znameniach (v Blížencoch, vo Váhach, vo Vodnárovi) je ihneď doma v každej téme. Ako vietor sa dostane presne tam, kam chce- keď ide o vyhľadávanie informácií. Prispôsobí sa každému rozhovoru a téme ako chameleón. Niet lepšie informovaného, viac rozhladeného Merkúru, než vzdušného Merkúru. Doslova má odpoveď na všetko- alebo túto odpoveď nájde. Ak máš vzdušný Merkúr použi svoju danosť: vyhľadať, porovnať alebo vymyslieť odpovede. (najlepšie by bolo, ak by si sa uspokojil s jednou odpoveďou, takto to načaté vždy aj dokončíš).

Merkúr vo vodných znameniach (v Rakovi, v Škorpiónovi, v Rybách) dokáže najlepšie ovplyvniť seba aj svoje okolie cez slová. Má totiž zvláštny cit v sebe- a tak isto aj majitelia vodného Merkúru vycítia to, čo sa skrýva za slovami toho druhého. Daj na svoj nos, na svoju intuíciu ak ide o informácie či rozhovory avšak, skús ich aj overiť. Z času na čas totiž môže mať tvoja -inak geniálna- intuícia stav preplnenia. Je to stav nasýtenia sa pocitmi z toho čo čítaš, alebo počuješ. Vtedy si dopraj samotu,aby sa tvoje myšlienky usadili. (vyhneš sa tak vymysleným scénam).

Ako môžeš aj sám vidieť a čítať- porovnávanie sa s inými nám nepomáha. Oveľa viac by nám pomohlo, ak by sme spojili naše sily. Koniec koncov, o tom je aj svet v ktorom žijeme- o tom je vek Vodnára…

Takto môže jeden z nás nápad vymyslieť, druhý ho pomôže overiť zo všetkých strán. Tretí nájde cestičky a štvrtý namaľuje detaily s citom.

2 Komenty

  1. Úžasné, Editka a veľmi pravdivé. Veď už poznáš môj merkúr v panne 🙂 Prvé, čo mi napadne, je vždy najhoršia možná situácia – a akosi som to pochopila, moja Venuša sa doslova hostí v tých drámach, ktoré mi merkúr vytvára pri predstavách katastrof. Myslíš, že by zvládla aj nejaké príjemné drámy? 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.