•  Astrológia. O Tebe. Zrozumiteľne.

Ak sa nad tým lepšie zamyslíme- tie najdôležitejšie udalosti v našom živote vieme vyjadriť pomocou pár slov. V závislosti od našich skúseností sme mohli napríklad: zmaturovať, uzavrieť manželstvo, získať povýšenie, rozviesť sa, podať výpoveď a podobne. Čo sa však za týmito slovami ukrýva?

V astrológii voláme Saturn, pánom času. Pod jeho dohľadom veci v našom živote dozrievajú. Keď sú už vyzreté- pán času nám daruje výsledok. Sú nimi skúsenosti, ktoré vieme zachytiť jedným, alebo viacerými slovami. Každé jedno takéto slovo v sebe ukrýva dlhú cestu.

Zoberme si napríklad slovo: zmaturoval som.

Tento výsledok v sebe nesie dlhoročné snaženie sa, prácu a činnosti. Ukrýva v sebe niekoľkoročnú povinnosť, navštíviť školu, získať si rutinu a potrebné vedomosti. Zmaturoval som- v sebe ukrýva množstvo času.

Z dobrých výsledkov- ktorým predchádzala časovo náročná príprava sa tešíme (úspešne dokončené štúdium, manželstvo, povýšenie, narodenie detí, postavenie domu a pod.) avšak, z tých nepríjemných sa veľmi neradujeme (napr.: nedokončené štúdium, rozvod, výpoveď, strata niekoho a pod.)

Napriek tomu- ak by sme si vytiahli fotoalbum nášho života- z každého takéhoto dôležitého bodu v našom živote by sme mohli urobiť fotografiu. Napísať si k nemu udalosť, možno aj dátum.

Rovnako, ako pri listovaní rodinného fotoalbumu nájdeme aj dobré aj zlé skúsenosti- nájdeme aj dobré a zlé skúsenosti počas listovania v našom fotoalbume života.

Dobré, či zlé momenty v sebe ukrývajú množstvo času- spomienok. Vďaka nim si vieme povedať: čomu sa nabudúce vyhnúť (nepríjemné fotky) a v čom pokračovať aj naďalej (príjemné fotky).

Netreba preto ľutovať čas- ktorý sme venovali fotkám, ktoré sa nám nepáčia v našom fotoalbume života. Sú tiež našimi spomienkami. Zlé fotky v albume života majú svoje opodstatnenie- chcú nám pripomenúť, čomu sa nabudúce vyhnúť, aby sme nemuseli urobiť znova podobnú, zlú fotku.

Čo ak nájdeme bolestivú fotku?

Strata niekoho je tiež fotkou v našom albume života- ukrýva v sebe množstvo času. Takéto fotky nám môžu pomôcť, aby sme:

-venovali viac času ľuďom, ktorých milujeme, alebo

-aby sme si pospomínali na čas, ktorý sme dostali do daru s tými, ktorí už nie sú s nami.

Možno sa nám niekedy zdá- že to celé, nestojí za to. Veď každá činnosť skôr či neskôr skončí buď zlou, alebo dobrou fotkou. Je však oveľa milšie si vedieť prelistovať pestrý album bohatý na spomienky, než sa pozerať na prázdne strany v ňom…

Naše stanice v živote- fotky sú darčekom od Saturnu. Koncentrovanou „bonbonierou“ ČASU- ktorú nám nikto, nikdy nezoberie.

1 Comment

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.